12 października 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Metody redukcji cellulitu

Współczesna medycyna estetyczna oferuje klientom szereg rozwiązań, dzięki którym możliwa jest skuteczna walka z cellulitem. Najnowocześniejsze metody działają bardzo szybko. Warto jednak zaznaczyć, że konieczne jest także zdrowe odżywianie, jak również aktywność fizyczna. Dzięki połączeniu medycyny estetycznej oraz zdrowego trybu życia możliwe jest wyeliminowanie problemu, jaki stanowi cellulit.

Czym dokładnie jest cellulit?

Cellulit stanowi problem, który dotyka ponad 85% wszystkich kobiet, a najczęściej uwydatnia się w okolicach:

  • pośladków,
  • ud,
  • okolic ramion,
  • podbrzusza.

Specjalista z firmy MaBe CARE – Beauty & Massage wyjaśnia: cellulit to zaburzenie polegające na niepoprawnym rozmieszczaniu się tkanki tłuszczowej. Objawia się ono w postaci zmian obrzękowo-włóknistych. Dochodzi do tego złe mikrokrążenie oraz odkładanie się szkodliwych substancji w warstwie podskórnej.

Nieinwazyjna walka z cellulitem – na czym polega?

Cellulit można zwalczać samodzielnie w domu lub zdecydować się na skuteczniejsze metody znajdujące się w ofercie salonu kosmetycznego. W takim przypadku warto skorzystać z bezinwazyjnej metody, jaką jest profesjonalny masaż antycellulitowy. Jest on nazywany także cellulogią. Wykonuje się go w zakładzie kosmetycznym za pomocą specjalnej głowicy zaopatrzonej w ruchome rolki, które połączone są z maszyną ssącą. Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z tego typu zabiegu. Podobnie jak w przypadku innych usług z zakresu medycyny estetycznej, również masaż przeciw cellulitowi posiada ograniczenia. Nie wykonuje się go
u kobiet w ciąży, osób z popękanymi naczynkami krwionośnymi, żylakami, chorych na nadciśnienie, nowotwór, czy zapalenie żył. Odpowiednio przeprowadzony masaż skutecznie pobudza skórę i przyśpiesza usuwanie nagromadzonych szkodliwych elementów. Pierwsze efekty można jednak zaobserwować dopiero po kilku seriach masażu.

Zabiegi zwalczające cellulit

Klienci salonów kosmetycznych mają możliwość skorzystania również z serii zabiegów, dzięki którym możliwa będzie skuteczna redukcja cellulitu. Powinny być one wykonywane w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Lekarz specjalista pomoże określić przyczyny odpowiedzialne za powstawanie cellulit oraz zleci zabiegi, które skutecznie go wyeliminują.

Do najpopularniejszych zabiegów umożliwiających redukcję cellulitu zalicza się:

  • drenaż limfatyczny,
  • endermologię,
  • ultradźwięki,
  • karboksyterapię,
  • mezoterapię z wykorzystaniem odpowiednich preparatów.

Redukcja cellulitu nie jest trudna

Zabiegi stanowią jeden ze skuteczniejszych sposobów, dzięki którym możliwa jest redukcja cellulitu. Warto jednak zaznaczyć, że konieczne jest stosowanie się do zaleceń specjalistów – dodatkowe aktywności fizyczne, jak również odpowiednia dieta skutecznie wspomagać będą wykonywane zabiegi.

Pacjenci mogą także wzmacniać wykonywane zabiegi dodatkowo w domu – np. pod prysznicem stosując naprzemiennie ciepłą i zimną wodę, która pobudzi skórę do reakcji i walki z cellulitem.