3 czerwca 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Metody przedłużania paznokci

Długie i pięknie wymodelowane paznokcie to marzenie wielu kobiet. Taki efekt można osiągnąć poprzez długotrwałe nieobcinanie paznokci lub skorzystanie z szybszego sposobu, jakim jest przedłużanie paznokci. W kilka chwil paznokcie będą dłuższe nawet o kilka milimetrów, a co więcej można im nadać dowolny kształt. Jakie metody przedłużania paznokci są dostępne i którą wybrać?

Przedłużanie paznokci hybrydą

Istnieje kilka metod przedłużania paznokci, a jedną z nich jest przedłużanie przy użyciu bazy budującej do hybryd. Baza budująca jest bardziej gęsta niż używana w manicure hybrydowym, dzięki temu łatwo ją aplikować na szablon do przedłużania paznokci. Aby zwiększyć długość paznokci tą metodą należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia tak, jak podczas manicure hybrydowego.  Następnie pod brzegiem paznokcia umieszcza się specjalny szablon, na który nakłada się bazę budującą łącząc szablon z naturalną płytką paznokcia. Po nałożeniu odpowiedniej ilości bazy budującej do hybryd paznokcie należy umieścić w lampie UV i usuwa się szablon, a etap można powtórzyć 2 – 3 razy w zależności od potrzeb. Na końcu nadaje się preferowany kształt paznokciom i usuwa nierówności za pomocą pilniczka.

Przedłużanie żelem

Do najbardziej popularnych metod należy przedłużanie przy użyciu specjalnego żelu. W kilka chwil można uzyskać długie i piękne paznokcie.

Przedłużanie żelem jest bardzo podobne do metody wykorzystującej bazę budującą do hybryd. Na początku należy przygotować paznokieć poprzez zmatowienie i odtłuszczenie jego powierzchni oraz usunięcie skórek. Dopiero wtedy nakłada się formę oraz warstwę żelu formując kształt oraz długość paznokcia według preferencji, a następnie umieszcza pod lampą UV – mówi specjalista z salonu kosmetycznego Ręce i Nogi w Krakowie.

Najczęściej nakłada się trzy warstwy żelu i każdą utwardza pod lampą. Jeśli końcowy kształt jest niezadowalający można go poprawić za pomocą pilniczka i ukształtować, na przykład w migdałki.

Przedłużanie metodą akrylową

Alternatywą dla przedłużania bazą hybrydową oraz żelem jest metoda akrylowa. Przedłużanie paznokci akrylem jest bardziej wytrzymałe w porównaniu do innych metod. Akryl to proszek, który łączy się z płynem akrylowym i nakłada na płytkę paznokcia lub na tipsy. Do utwardzenia akrylu nie jest potrzebna lampa, ponieważ utrwala się pod wpływem procesu utleniania.

Każda z powyższych metod daje możliwość posiadania pięknych i długich paznokci. Niezależnie od tego, na którą metodę się zdecydujemy, warto skorzystać z usług doświadczonej kosmetyczki, która precyzyjnie przedłuży paznokcie oraz nada im preferowany kształt.