Kosmetyki-seboradin
4 marca 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Masz suche i zniszczone włosy? Podpowiadamy jak przywrócić im blask

Szorstkie, napuszone, pozbawione elastyczności kosmyki sprawiają, że Twoja fryzura prezentuje się nieestetycznie? Suche i zniszczone włosy to często efekt nieprawidłowej pielęgnacji, częstego farbowania czy stylizacji na gorąco. Z czasem mogą zbijać się w kołtuny i wypadać. Czy da się je uratować? Jak przywrócić niesfornym kosmykom dawny blask? Podpowiadamy!

Odpowiednio dobrane kosmetyki

Jak tłumaczy specjalista z firmy SeboradinWłosy suche i zniszczone wymagają kompleksowej pielęgnacji. Podstawą jest intensywne nawilżanie. W tym celu pomocne będą kosmetyki o takim działaniu. Jednak nie warto sugerować się wyłącznie opakowaniem. Kluczem jest czytanie etykiet. Zalecamy wybór preparatów, które w swoim składzie mają naturalne oleje (np. masło shea, olej arganowy), pantenol, witaminy i wyciąg z roślin.

Choć wiele osób nie przykłada zbyt dużej wagi do mycia włosów – w rzeczywistości to jeden z kluczowych etapów pielęgnacji. Dla suchych i zniszczonych kosmyków wybór odpowiedniego szamponu może okazać się zbawienny. Wybierz delikatny, a jednocześnie precyzyjnie oczyszczający szampon na zniszczone włosy, najlepiej na bazie naturalnych składników, bez dodatku silikonów i SLS. Mocne detergenty dodatkowo pogłębią problem! Po każdym myciu – nałóż odżywkę, a minimum raz w tygodniu intensywnie regenerującą maskę.

W przypadku ekstremalnie osłabionych włosów stosuj oczyszczanie z wykorzystaniem dwóch produktów: u nasady szamponem, natomiast na długości – odżywką.

Prawidłowy sposób mycia włosów

Suche i zniszczone kosmyki są wyjątkowo delikatne i podatne na uszkodzenia, dlatego należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie. Unikaj pocierania – zarówno podczas mycia włosów, jak i osuszania ich ręcznikiem. Wmasowuj każdy preparat delikatnymi, okrężnymi ruchami. Stosuj mycie dwuetapowe: pierwsze mycie rozluźni zanieczyszczenia, natomiast drugi dokładnie oczyści włosy. Ostatnie płukanie wykonaj zimnym strumieniem. Chcąc odcisnąć nadmiar wody – dociskaj ręcznik do poszczególnych pasm.

Stylizacja

Włosy, niezależnie od rodzaju, nie lubią wysokich temperatur (wysoka temperatura rozchyla łuski włosa, natomiast niska – domyka je). W przypadku włosów suchych i zniszczonych stylizacja na gorąco dodatkowo pogłębia ich zły stan. Nie używaj suszarki! Pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli musisz – korzystaj z zimnego nawiewu. Staraj się ograniczyć (a najlepiej całkowicie wyeliminować) stosowanie prostownicy i lokówki. Jeśli chcesz wygładzić włosy – sięgnij po suszarkę z okrągłą szczotką. Marzysz o lokach? Wykonaj je termolokami.