17 listopada 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Masażery z ametystu. Charakterystyka

Masaż twarzy jest bardzo przyjemnym zabiegiem, który przynosi widoczne efekty. Można go wykonywać codziennie nawet samymi rękoma. Bardziej skuteczny jest jednak masaż przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego narzędzi. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele rodzajów masażerów, a wśród nich niezwykle efektywne są te z ametystu. Zobacz, czym charakteryzują się te masażery i jakie korzyści przynoszą.

Dlaczego warto wykonywać masaż twarzy?

Masaż twarzy jest niezwykle korzystny dla skóry, ale trzeba pamiętać, aby wykonywać go regularnie. Można robić go rano, wieczorem lub nawet kilka razy dziennie. Masażer należy delikatnie przyciskać do twarzy i wykonywać powolne ruchy. Masaż twarzy działa na skórę kojąco, rozluźnia ją i zmniejsza opuchliznę. Dzięki pobudzeniu krążenia przywraca skórze blask, poprawia jej elastyczność i pomaga usuwać niedoskonałości. Regularne masowanie sprawia, że cera wygląda młodo i zdrowo, a masaż wokół oczu usuwa opuchliznę i ciemne wory pod oczami. Codzienny masaż zmniejsza widoczność zmarszczek i przeciwdziała ich powstawaniu.

Właściwości ametystu

Ametyst jest kamieniem harmonii i relaksu, dlatego doskonale sprawdza się jako materiał masażera do twarzy. Kamień ten uznawany jest za uzdrawiający. Działa relaksująco — niweluje stres, nerwowość, niepokój i pozwala przywrócić organizm i umysł do równowagi. Nawet krótki masaż w ciągu dnia, pomaga skoncentrować się i uspokoić. Przy wzmożonej pracy umysłowej lub stresie, zwalcza uciążliwe bóle głowy. Masażer wykonany z ametystu ma także wiele korzyści kosmetycznych dla skóry twarzy. Widocznie wygładza i rozjaśnia skórę, co pomaga szczególnie skórze naczynkowej i problematycznej.

Masujący roller z ametystu

Masażer z ametystu w formie rollera składa się z dwóch części przeznaczonych do masażu. Większy wałeczek masuje policzki, czoło i brodę, a mniejszy idealnie sprawdzi się do masażu pod oczami. Gadżet ten można używać do masażu samodzielnego, na suchej skórze lub przy użyciu serum, kremu, olejków bądź na maseczce do twarzy. Dzięki temu produkt szybciej i lepiej wchłania się w skórę. Masowanie rollerem ametystowym  jest niezwykle przyjemne. Pozwala odprężyć się po całym dniu, podczas wykonywania wieczornej pielęgnacji i pobudza skórę z rana, pomaga usunąć opuchliznę po śnie i worki pod oczami. Aby osiągnąć efekt chłodzenia np. w upalne dni, warto włożyć masażer do lodówki. Masaż zimnym rollerem jeszcze bardziej pobudza krążenie i nadaje cerze promiennego wyglądu.

Roller ametystowy jest starannie wykonany. Elementy nie ruszają się w trakcie masażu, co pozwala na jego dokładne wykonanie. Pozłacane elementy nadają mu profesjonalnego wyglądu. Intensywna fioletowa barwa jest w 100% naturalna, a wzory na każdym wałku są niepowtarzalne. — tłumaczy specjalistka ze sklepu internetowego cravvi.pl.

Ametystowa GuaSha

Oprócz dwustronnego rollera istnieje jeszcze jeden rodzaj masażera do twarzy — GuaSha. Jest to niewielka płytka, którą wykonuje się masaż metodą „zgarniającą”. Metoda ta wykonywana była w medycynie chińskiej już od wieków. Masażer jest wyprofilowany w charakterystyczny sposób i można nim masować całą twarz. Zabieg z użyciem GuaSha odbywa się od wewnątrz do zewnątrz twarzy, powolnymi ruchami. Technika ta nie jest trudna do nauczenia i przynosi widoczne efekty, a sama czynność jest bardzo relaksująca. Skóra jest odżywiona, pobudzona i promienna. Ametyst ma działanie detoksynujące, dlatego warto zdecydować się na GuaSha właśnie z tego tworzywa.