manicure
15 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Manicure – najnowsze trendy

Udając się do salonu oferującego wykonywanie manicure’u, kobiety mają ogromny wybór kolorów lakierów i dodatkowych ozdób, a także technik ich nakładania. Profesjonalnie pomalowane paznokcie cieszą oczy właścicielki i pomagają jej czuć się jeszcze piękniejszą na co dzień. Ale trendy dotyczące manicure’u stale się zmieniają. Co jest najmodniejsze w 2021 roku? Przeczytaj tekst, aby się tego dowiedzieć.

Popularne pomysły na paznokcie

Manicure zgodny z trendami w 2021 roku charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą różnorodnością. Być może jest to jeden ze sposobów na odzyskiwanie dobrego samopoczucia w czasie pandemii, w końcu nowe paznokcie mogą naprawdę poprawić humor. Sprzyjają temu niewątpliwie żywe barwy, dlatego tak często się je teraz spotyka. Szczególnie ciekawym przykładem modnego manicure’u jest zatem pomalowanie każdego paznokcia na inny kolor. To rozwiązanie na pewno niejednej osobie poprawi nastrój nawet z samego rana. Równie zachęcającym przeciwieństwem są czarno-białe paznokcie. Ograniczona paleta barw nie musi być jednak nudna, wystarczy zdecydować się na bardziej szalony wzór. A jeśli jesteś fanką french manicure’u, być może zainteresuje Cię jego żywsza odmiana z kolorowymi końcówkami paznokci. W 2021 roku popularnością cieszą się również wzory nawiązujące do zwierząt. To kolejny pomysł na nietypowe paznokcie, które zaskoczą niejedną osobę.

Jak wykonuje się manicure?

Dostępne są techniki wykonywania manicure’u, które różnią się od siebie między innymi trwałością oraz wpływem na paznokcie. Poza zwykłym nakładaniem lakieru na płytkę i przyklejaniem tipsów można to zrobić w bardziej zaawansowany sposób. Przykładowo, w Salonie Kosmetycznym Prestige klientki mają do wyboru takie techniki, jak manicure hybrydowy, Striplac czy tytanowy SNS. Czym się one charakteryzują? Manicure hybrydowy to bardzo popularny zabieg, który ma wiele fanek. Jego szczególną cechą jest duża trwałość, którą osiąga się przez zastosowanie specjalnych lakierów. Bardzo podobną opcją jest Manicure Striplac, różnica polega jednak na tym, że mniej szkodzi on paznokciom. Wpływa na to sposób zdejmowania lakieru – można go ściągnąć, zamiast zmywać acetonem, który osłabia płytkę. Ostatnim rodzajem jest manicure tytanowy SNS. Cena zabiegu nie przewyższa zbytnio kosztu innych metod, a jego ogromną zaletą jest to, że wpływa pozytywnie na stan paznokci. Decydując się na ten sposób, nie będziesz musiała martwić się o kondycję swoich rąk. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami oraz z ofertą salonów kosmetycznych, tak aby wybrać tę najlepiej spełniającą oczekiwania danej klientki.