makijaż ust
25 lipca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Makijaż permanentny ust

Wykonanie zabiegu makijażu permanentnego ust jest idealną opcją dla kobiet, które są przyzwyczajone do używania szminki w jednym kolorze oraz którym przeszkadza konieczność nawet kilkukrotnego poprawiania ust w ciągu dnia. Więcej informacji na temat makijażu permanentnego znajdziesz w naszym artykule.

Korzyści makijażu permanentnego

Jak już wspomnieliśmy, makijaż permanentny powoduje, że nie musimy już więcej się martwić o to, czy tak starannie nałożona szminka się nie starła ani nie rozmazała. Makijaż permanentny stanowi bowiem alternatywę, a nie uzupełnienie tradycyjnego makijażu. Jest również doskonałą opcją dla kobiet, które nie lubią się malować, a chciałyby zawsze wyglądać pięknie i świeżo.

Oprócz nowego koloru, wykonanie makijażu permanentnego przynosi jednak także wiele innych korzyści. Jak tłumaczy specjalista z przychodni High-Med w Warszawie: Wykonanie makijażu permanentnego pozwala na skorygowanie linii ust, ich powiększenie i uwydatnienie oraz, oczywiście, wypełnienie ich dowolnym kolorem. Makijaż permanentny umożliwia zatem całkowitą zmianę wyglądu naszych ust oraz zatuszowanie wszelkich niedoskonałości.

Efekt wykonanego zabiegu utrzymuje się przez okres od 3 do 5 lat. Dokładny czas trwałości wykonanego w taki sposób makijażu zależy od indywidualnych predyspozycji osoby poddanej zabiegowi. Wpływ na to, jak długo makijaż będzie się utrzymywał, mają między innymi układ odpornościowy klientki oraz czynniki zewnętrzne, spośród których warto jest wymienić np. częste wystawianie twarzy na działanie promieniowania słonecznego. Istnieje również zależność pomiędzy czasem utrzymywania się makijażu permanentnego a wiekiem – u osób starszych makijaż utrzymuje się dłużej, ponieważ proces regeneracji komórek u takich osób jest wolniejszy.

Jak wygląda zabieg?

Przy wykonaniu makijażu permanentnego ust klientka ma do wyboru dwie opcje. Pierwszą jest jedynie obrysowanie konturu ust, który sprawi, że staną się one wyraźniejsze i będą miały bardziej regularny kształt, pozostając w naturalnym kolorze. Drugą natomiast jest pokrycie całych ust nowym, bardziej wyrazistym od naturalnego kolorem, co spowoduje, że usta będą sprawiały wrażenie delikatnie umalowanych.

Sam zabieg, dzięki użyciu znieczulenia, jest raczej bezbolesny, jednak w dużej mierze zależy to od indywidualnej wrażliwości na ból. Wykonanie całości makijażu trwa średnio około 2-3 godzin.