makijaż permanentny otoczki sutkowej
3 lutego 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Makijaż permanentny otoczki sutkowej – charakterystyka zabiegu 

Obecnie mamy dostęp do naprawdę wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest makijaż permanentny, czyli forma nieco mniej trwałego tatuażu. Większości osób kojarzy się on głównie z twarzą, jednak istnieje opcja zastosowania takiego rozwiązania także w przypadku otoczki sutkowej. Kiedy jest to wskazane? Na czym dokładnie polega taki zabieg i gdzie można go wykonać?

Czym jest makijaż permanentny otoczki sutkowej? 

Makijaż permanentny otoczki sutkowej jest sposobem na odmłodzenie wyglądu tej części ciała. Polega on na wykonaniu specjalnej pigmentacji z wykorzystaniem określonych środków wokół brodawki sutkowej. Z takich zabiegów można skorzystać jedynie w profesjonalnych gabinetach, takich jak Instytut Nowoczesnej Kosmetyki Esthe w Lublinie.

Pigmenty wykorzystywane do makijażu permanentnego otoczki sutkowej powinny jak najbardziej przypominać naturalny kolor skóry w tym miejscu. W ten sposób można odświeżyć wygląd piersi, dzięki czemu wydają się one młodsze i jędrniejsze. Makijaż permanentny jest dobrym wyborem w sytuacji, gdy z biegiem czasu kontur otoczki zaczyna się rozmywać. Wówczas można wyregulować jego kształt.

Makijaż permanentny, bez względu na część ciała, której dotyczy, musi być wykonany w odpowiedni sposób. W tym celu wykorzystuje się określone barwniki, które obecnie są dostępne w tysiącach odcieni. Należy umieścić je pod skórą. Zajmuje się tym specjalista, zwany lingeristą. Po zabiegu trzeba dbać o tę okolicę, by efekt utrzymał się jak najdłużej, a w naruszoną skórę nie wdała się infekcja.

W jakim celu wykonuje się makijaż permanentny otoczki sutkowej? 

Makijaż permanentny otoczki sutkowej może mieć dwa cele – rozjaśnienie lub przyciemnienie brodawki. Wszystko zależy od preferencji danej kobiety. Jeśli naturalnie masz bardzo jasną otoczkę brodawki, możesz ją przyciemnić, dzięki czemu będzie bardziej wyrazista. Rozjaśnienie jest stosowane natomiast w sytuacji, gdy danej osobie zależy na uzyskaniu delikatnego wyglądu. Wówczas stosuje się jaśniejszy barwnik niż naturalny kolor skóry w tym miejscu.

Poprzez makijaż permanentny można także wyregulować kształt otoczki lub ją powiększyć. Wszystko zależy od tego, jak naturalnie wygląda Twoja skóra w tym miejscu. Jeśli nie wiesz, na jaki efekt się zdecydować, z powodzeniem możesz poprosić o radę specjalistę przeprowadzającego zabieg.