masaz lomi lomi nui kurs szkolenie
7 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Magiczny masaż Lomi Lomi Nui. Dlaczego naprawdę warto mieć go w swojej ofercie?

Tradycja techniki Lomi Lomi sięga setek lat wstecz i przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Z biegiem czasu rozwinęło się wiele jej form, a w Polsce najczęściej możemy się spotkać z Lomi Lomi Nui, czyli masażem świątynnym. Jest to ceremonia przeznaczona na specjalne okazje. Niegdyś stosowana była, aby wspierać ważne osobistości w lokalnych społecznościach, w podejmowaniu istotnych decyzji. Obecnie, masaż ten zyskał ogromną popularność i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów w całym kraju, a nawet w Europie.

Na czym polega technika masażu Lomi Lomi Nui?

Podstawą sztuki masażu jest przyjemny, pełen szacunku dotyk. O technice Lomi Lomi Nui często mówi się, że jest to masaż kochających dłoni. Pełny masaż trwa minimum 1,5 godziny.  Obejmuje całe ciało, poza sferami intymnymi, a wykonuje się go głównie przedramionami. Długie i płynne ruchy sprawiają, że masowana osoba doświadcza głębokiej relaksacji. Dodatkowo rozciągane są mięśnie wokół głównych stawów ciała, co znacznie wpływa na poprawę zakresu ruchu. Intensywność masażu zawsze należy dopasować do potrzeb klienta.

Lomi lomi Nui jest masażem szamańskim. Oznacza to, że masażysta pracuje z przepływem energii w ciele – porusza się wokół stołu tanecznym krokiem, tym samym podnosząc poziom energii i wibracji.  Po masażu doświadczamy dużych zmian i transformacji na sobie.

Lomi to delikatny i kochający sposób, aby dać człowiekowi możliwość kontaktu z jego duszą, nawet jeśli człowiek nigdy tego nie doświadczył to Lomi przypomina osobie, kim jest, skąd pochodzi i gdzie dąży.   Podstawę ruchu masażysty stanowi hawajski taniec hula. Jest to ceremonia zarówno dla klienta, jak i dla osoby masującej.

Dlaczego klienci chętnie wybierają masaż Lomi Lomi Nui?

Klienci doskonale wiedzą, że zrelaksowane ciało, to zdrowe ciało. Dodatkowo, poprzez masaż można wpływać na stan umysłu. Poczucie relaksu w ciele sprawia, że do wielu spraw łatwo nabrać większego dystansu. Masaż ten jest świetnym sposobem na poszerzanie horyzontów świadomości. Co więcej, technika doskonale sprawdzi się w celu rozluźnienia mięśni, które codziennie napinają się, gdy pojawia się stres, gniew lub strach.

Jak twierdzi masażystka z firmy Body & Mind  massage by Hanka Kraszczyńska z siedzibą w Warszawie:

Klienci często wybierają masaż Lomi Lomi Nui, aby poprawić stan fizyczny oraz psychiczny. Ceremonia Lomi Lomi Nui ma działanie odprężające, poprawiające krążenie i stabilizację układu nerwowego. Co więcej, daje dużo przyjemności również masażyście. Pracuje on głównie przedramionami, a każdy ruch wykańcza dłońmi.

Lomi Lomi Nui to masaż, który chętnie wybierają zarówno osoby o siedzącym trybie pracy, jak i sportowcy pragnący rozluźnić mięśnie po treningach i zwiększyć mobilność. Technikę Lomi Lomi doceniają również miłośnicy jogi, gdyż ma dużo wspólnego z praktyką hatha jogi. Masaż jest także zbawienny dla osób po ciężkich doświadczeniach życiowych oraz w depresji, ponieważ przynosi ukojenie i pozwala, choć na chwilę zapomnieć o problemach.