liposukcja
22 lipca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Liposukcja – kiedy jest potrzebna?

Kanon piękna zmienia się wraz z biegiem lat. Każda epoka gloryfikowała inne cechy aparycji. Obecnie, za atrakcyjne, uważane są osoby wysokie i szczupłe,  wręcz wysportowane. Niestety, na wiele aspektów naszego wyglądu nie mamy wpływu.

Czym jest liposukcja?

Liposukcja, polega na kontrolowanym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Zwykle przeprowadzana jest w obrębie kolan, ud, brzucha, ramion czy podbródka – czyli partii najtrudniejszych, o ile wręcz niemożliwych do wysmuklenia za pomocą diety lub ćwiczeń. Jedną z placówek, posiadających w swojej ofercie wiele zabiegów pomocnych w walce z nadprogramowymi kilogramami jest Centrum Medycyny Estetycznej Bellazone. Centrum oferuje swoim klientom kilka rodzajów zabiegów, w zależności od potrzeb i sposobu rekonwalescencji. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu zabiegi, ma na to wpływ zwiększenie świadomości pacjentów oraz postęp w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej.

Wskazania do zabiegu

Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą, nie zawsze gwarantuje nam wymarzoną sylwetkę. Czasem potrzebujemy pomocy specjalisty, by zamierzony cel stał się dla nas osiągalny. Niektóre partie ludzkiego ciała, są bardzo odporne na wszelkie działania odchudzające. Dodatkowo, dla wielu osób cierpiących z powodu nadwagi lub otyłości, jedyną możliwością pozbycia się zbędnej masy, jest ingerencja specjalisty i mechaniczne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Przed poddaniem się zabiegowi liposukcji, należy skonsultować się z lekarzem specjalistą, aby dokładnie poznać etapy zabiegu, a także czas rekonwalescencji.

Ciągły postęp w dziedzinie medycyny estetycznej, stale poszerza wachlarz dostępnych usług. Ludzkie ciało przystosowane jest do bardzo szybkich reakcji, pozwalających wydatkować ogromne dawki energii. Jest to naturalne uwarunkowanie, które wraz z upływem czasu i zmianą trybu życia człowieka, stało się mechanizmem zbędnym. Na przekór temu, co zaplanowała dla nas natura, człowiek sam wybiera drogę dla siebie i stara się by była ona możliwie jak najłatwiejsza, nie wymagająca szybkiego działania. Dzięki wrodzonemu lenistwu, dobrowolnie rezygnujemy z możliwości naszego organizmu, stając się coraz bardziej ociężali i niestety, coraz więksi.

Metody walki z nadmiarem tłuszczu

Medycyna estetyczna posiada bardzo wiele możliwości usuwania nadmiarów tkanki tłuszczowej z organizmu. Dawniej, aby szybko pozbyć się nadmiaru kilogramów, stosowano właśnie liposukcję. Zaletą tej metody było uzyskiwanie szybkich efektów, jednak metoda ta posiadała także swoje wady. Do największych z nich należały: możliwość powikłań pozabiegowych oraz stosunkowo długi czas rekonwalescencji po jego wykonaniu.

Dziś w klinikach medycyny estetycznej częściej stosuje się mniej inwazyjne metody zwalczania nadmiaru tłuszczu. Do najczęściej stosowanych należą kriolipoliza, lipoliza iniekcyjna oraz lipoliza laserowa.

Kriolipoliza polega na chłodzeniu tkanki tłuszczowej, w skutek czego dochodzi do ich rozpadu, czyli lipolizy. Wykonanie zabiegu polega na przyłożeniu urządzenia do odpowiedniej części ciała.

Lipoliza iniekcyjna z kolei polega na wstrzyknięciu w odpowiednie części ciała specjalnego preparatu, którego działanie polega na rozpuszczeniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny.

W lipolizie laserowej do usunięcia nadmiaru tłuszczu używa się specjalnego lasera. W najlepszych klinikach w tym celu stosuje się laser neodymowo-jagowy Nd: YAG. Wprowadzana przez niewielki otwór wiązka lasera rozbija błony komórek tłuszczowych i powoduje uwolnienie zawartych w nich trójglicerydów.

Jak tłumaczy nasz rozmówca ze wspomnianego już wcześniej Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Bellazone: „Metodę usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej wybiera się w zależności od jej wielkości oraz części ciała, którą chcemy poddać zabiegowi. I tak np. w przypadku wiszącej brody pomocna będzie lipoliza iniekcyjna, przy korekcie małego brzucha – kriolipoliza, a przy dużym brzuchu – lipoliza laserowa. Wszystkie wspomniane metody są małoinwazyjne i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznej liposukcji”.