Leczenie zebow na raty
9 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Leczenie zębów na raty. Czy to możliwe?

Utrzymanie zębów w dobrym zdrowiu wyłącznie przy zachowaniu domowej higieny jest zadaniem trudnym i w zasadzie właściwie niewykonalnym. Nawet dbając o bardzo regularne mycie, ograniczenie spożycia szkodliwych produktów oraz dobór najlepszych szczoteczek, past i nici, trudno usunąć całą płytkę nazębną oraz wymyć wszystkie bakterie. Co jakiś czas potrzebna będzie pomoc stomatologa. W prywatnych gabinetach pomoc taka jest jednak dość droga.

Leczenie zębów na raty – czy to możliwe?

Rozwiązaniem problemu drogich zabiegów stomatologicznych jest skorzystanie ze specjalnych rat na leczenie. Tak, jest to możliwe i w dzisiejszych czasach coraz więcej gabinetów decyduje się na udostępnienie takiej opcji swoim pacjentom – wśród nich gabinety Art Dent z Rybnika i Raciborza. Dlaczego to rozwiązanie cieszy się taką popularnością? Nie ulega wątpliwości, że stanowo ono bardzo duże ułatwienie zarówno dla klientów, jak i gabinetów. Obie strony mają z niego istotne korzyści – klient ma możliwość skorzystania w prywatnym gabinecie z potrzebnych usług, na które normalnie go nie stać i które nie są refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia; gabinety stomatologiczne z kolei mogą obsłużyć większą ilość pacjentów, którzy nie obawiają się nadmiernego, jednorazowego obciążenia dla domowego budżetu, gdyż rozkładają wydatek w czasie. W ratach można spłacać należność za najróżniejsze zabiegi oraz usługi – największą popularnością cieszy się leczenie ortodontyczne, choć istnieje możliwość sfinansowania nawet drogich protez zębowych.

W jaki sposób leczyć zęby na raty?

Aby leczyć zęby na raty, należy skontaktować się z usługodawców specjalizujących się w pożyczkach medycznych – jednym z nich jest firma MediRaty. Z jej usług mogą korzystać osoby dorosłe, posiadające zdolność kredytową lub mogące wskazać poręczyciela, który w ich imieniu będzie spłacał raty za zabieg. Zdolność kredytowa pożyczkobiorcy jest weryfikowana przez usługodawcę, następnie strony podpisują umowę. Po dopełnieniu formalności można rozpocząć ustaloną z lekarzem procedurę medyczną.

Zalety i wady leczenie zębów na raty

Jak każda opcja finansowania wydatków, również leczenie zębów na raty ma swoje dobre i złe strony. Wśród zalet z pewnością należy wymienić ułatwiony dostęp do szerokiego wachlarza usług gabinetów stomatologicznych. Posiłkując się ratami, pacjenci mogą zdecydować się na nawet bardzo drogie leczenie, niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów czy zadbania o estetykę uśmiechu. Doskonałym przykładem są tutaj protezy wykonywane w celu uzupełnienia ubytków – w zależności od jej rodzaju, wykonanie protezy jednego zęba kosztuje od kilkuset do ponad tysiąca złotych. W sytuacji, kiedy ubytki są bardzo rozległe (powstały np. w wyniku wypadku), koszt odbudowania stanu uzębienia może kosztować wiele tysięcy złotych. Pozbawiony rat klient staje więc często przed wyborem – albo pogarszający się stan zdrowia, albo pozbycie się dużej części własnych oszczędności. Druga zaleta to uwolnienie się od korzystania z leczenia w ramach NFZ – choć na zabiegi w państwowej służbie zdrowia pacjent nie musi płacić, to czas oczekiwania na wykonanie zabiegu może być bardzo długi. Decydując się na raty, pacjent może skorzystać z dużo szybszego i sprawniejszego leczenia komercyjnego. Krótko mówiąc: dzięki takiemu systemowi finansowania, pacjent może skorzystać z niedostępnych normalnie usług, a jego budżet dużo łagodniej odczuwa związane z tym koszty, gdyż są one rozłożone na wiele miesięcy. Co jednak z wadami? Przede wszystkim należy pamiętać, że do skorzystania z rat pacjent musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową lub wskazać poręczyciela, który za niego pokryje koszty rat. To warunek konieczny, który należy spełnić – bez zdolności kredytowej nie uzyskamy pożyczki w interesującej nas wysokości. W takiej sytuacji będziemy musieli pokryć pozostałą część kosztów leczenia z własnej kieszeni. Druga sprawa to fakt, że raty przyznawane są na określony procent. Oznacza to, że zaciągając pożyczkę na wykonanie zabiegu, ostatecznie wydajemy więcej, niż wynosi cena tego zabiegu.

Podsumowując: leczenie zębów na raty to atrakcyjna opcja dla każdego pacjenta gabinetów stomatologicznych, szczególnie tych, których normalnie nie byłoby stać na dany zabieg. Nie jest ona pozbawiona wad, mimo to wciąż jest lepszy rozwiązaniem, niż pozbawianie się możliwości korzystania z niezbędnego leczenia lub poleganie wyłącznie na usługach oferowanych przez państwowe placówki.