13 września 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Lasery w medycynie estetycznej

Laseroterapia jest metodą leczenia, przy której wykorzystywane jest światło o długości fali laserowej. W medycynie stosowane są lasery, które pracują w sposób impulsowy lub ciągły. Ich wykorzystanie ma miejsce zarówno w przypadku kosmetologii, ja i medycyny estetycznej.  Znalazły zastosowanie w usuwaniu nadmiernego owłosienia, makijażu permanentnego oraz tatuaży, peelingu i waporyzacji laserowej, a także leczeniu zmian pigmentacyjnych. Podpowiadamy, jak ich użycie wygląda przy każdym z tych zabiegów.

Usuwanie przy pomocy lasera

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów, wykorzystujących laser jest depilacja. Charakterystyczną cechą tego zabiegu jest wypadanie włosów po jego przeprowadzeniu. Ma to miejsce dzięki całkowitemu uszkodzeniu włosa w wyniku zniszczenia struktur, które odpowiedzialne są za jego wzrost. Przy pomocy lasera można usunąć także barwniki używane do wykonywania tatuaży lub tusz, z którego korzysta się do wykonywania makijażu permanentnego.

Ciepło emitowane przez wiązkę laserową rozbija drobinki barwnika lub tuszu. Warto pamiętać, że zabiegi w gabinecie kosmetycznym, przy których wykorzystuje się laser, muszą być wykonywane przez wykwalifikowany personel. Jest to ważne zarówno przy zabiegach leczniczych, jak i tych wchodzących w zakres kosmetyki.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący gabinet kosmetyczny Art & Derm:

Osoby obsługujące laser powinny mieć szeroki zakres wiedzy dotyczący obsługi urządzenia, a także techniki wykonywania samego zabiegu. Niezmiernie ważne jest także prawidłowe postawienie diagnozy i zakwalifikowanie pacjenta lub klienta do zabiegu laserowego.

Zabiegi dla ciała

Laser to urządzenie, które wykorzystywane jest zarówno przy zabiegach obejmujących poszczególne elementy twarzy, jak i w tych przeznaczonych dla całego ciała. Nie polegają jednak tylko na usuwaniu niepożądanego owłosienia. Laser sprawdza się także między innymi przy leczeniu zmian naczyniowych. Jest to możliwe dzięki użyciu najgłębiej penetrującego promienia. Daje znakomite efekty zarówno w przypadku małych i czerwonych pajączków, jak i dużych naczyń żylnych o fioletowej lub niebieskiej barwie.

Zabiegi lecznicze i upiększające na twarz

Wykonywane w gabinecie zabiegi bardzo często mają efekty terapeutyczne. Jednym z nich jest resurfacing, określany także jako peeling i waporyzacja laserowa. Jest to nowa, ale bardzo popularna metoda terapii laserowej stosowana do leczenia blizn potrądzikowych, zmian skórnych, a nawet zmarszczek. Tej metodzie leczenia bardzo często towarzyszy specjalny skaner, dzięki któremu można usuwać jedną warstwę skóry.

Dobry gabinet kosmetyczny oferuje także takie usługi jak technologia lasera frakcyjnego. Jest to jedna z najnowszych i najbardziej skoncentrowanych technologii, które stały się popularne na całym świecie. Stosuje się ją do spłycenia blizn potrądzikowych, usuwania przebarwień, a także do poprawy napięcia skóry twarzy. Może być także używany do odmładzania skóry i redukcji pojawiających się na ciele rozstępów.