laserowe usuwanie blizn
20 stycznia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Lasery w gabinetach kosmetologicznych

Laseroterapią określa się grupę zabiegów, podczas których wykorzystywana jest specjalistyczna aparatura laserowa. Stosuje się ją między innymi w kosmetologii i medycynie estetycznej. Coraz więcej osób dostrzega korzyści mogące płynąć z zastosowania lasera, w związku z czym zabiegi z zakresu laseroterapii cieszą się rosnącą popularnością. Czemu służy wykorzystywanie laserów w gabinetach kosmetologicznych? O tym w dzisiejszym wpisie.

Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego CO2 jako jedna z form laseroterapii

Jednym z wariantów laseroterapii jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2. Skorzystanie z takiego zabiegu oferują obecnie liczne gabinety, między innymi gabinet kosmetologiczny Orthoestetica z Mysłowic. Kilkukrotne powtarzanie laseroterapii z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 przynosi efekty, które są doceniane przez wiele osób. W związku z tym zabieg ten cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem.

Laseroterapia z użyciem lasera frakcyjnego CO2 polega na skierowaniu wiązki lasera na wybraną partię ciała. Pacjenci najczęściej decydują się na skierowanie wiązki promieniowania elektromagnetycznego na takie partie ciała jak twarz, szyja i dekolt. Nie ma jednak przeciwwskazań do tego, by laser został zastosowany w kierunku brzucha, ud bądź dłoni. Laser frakcyjny można skierować na dowolną część ciała. W trakcie stymulacji z zastosowaniem aparatury laserowej powstają drobne uszkodzenia, dzięki czemu dochodzi do regeneracji skóry i wspomożenia syntezy kolagenu. Podczas terapii laserowej z użyciem lasera frakcyjnego CO2 ma miejsce zjawisko nazywane fototermolizą frakcyjną.

Z czego wynika rosnąca popularność laseroterapii przeprowadzanej w gabinetach kosmetologicznych?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera, między innymi lasera frakcyjnego CO2, cieszą się rosnącą popularnością z kilku powodów. Opisywana metoda umożliwia między innymi laserowe usuwanie blizn oraz uzyskanie wielu innych efektów natury estetycznej. Laser frakcyjny CO2 pozwala na osiągnięcie takich rezultatów terapii jak:

  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • pozbycie się blizn potrądzikowych,
  • spłycenie zmarszczek,
  • zmniejszenie widoczności głębokich blizn, w tym rozstępów,
  • zwiększenie jędrności i elastyczności skóry.

Poza tym laseroterapia jest po prostu skuteczna. Choć taka terapia nie wymaga ingerencji chirurgicznej, jej efekty są często porównywane do rezultatów niektórych zabiegów plastycznych. Co równie istotne, zastosowanie lasera w celu poprawy kondycji skóry pacjenta cechuje się stosunkowo niewielką inwazyjnością.