6 maja 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Laserowe usuwanie brodawek wirusowych – kurzajek

Brodawki, potocznie zwane kurzajkami, to niepozorne zmiany skórne, które mogą jednak stanowić poważny problem. Chodzi tu nie tylko o to, iż są one defektem urody i nieestetycznie się prezentują, obniżając w ten sposób samoocenę, ale mogą być również groźne dla zdrowia. Mowa tu o brodawkach wirusowych, które przyczyniają się nawet do rozrostów nowotworowych. Z tego powodu należy się ich skutecznie pozbyć, co umożliwia zabieg laserowy.

Na czym polega laserowe usuwanie brodawek?

Usuwanie brodawek przy użyciu lasera to dobra alternatywa dla tradycyjnych metod leczenia tego typu zmian skórnych. O ile stosowanie maści czy wymrażanie narośli wiązało się z długim czasem oczekiwania na rezultaty, a nieraz okazywało się nieskuteczne, to technika laserowa gwarantuje wysoką skuteczność i szybkość usunięcia zmian. Wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii laserowej. Renomowane kliniki, takie jak Centrum Medycyny Estetycznej Tesoro Clinic we Wrocławiu, wykorzystują w tym celu laser frakcyjny CO2. Wnika on w głąb tkanki chorobowej, pod wpływem ciepła doprowadzając do odparowania brodawki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Tak zastosowana technika laserowa gwarantuje trwałe usunięcie kurzajki.

Zalety laserowego usuwania kurzajek

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie brodawek? Tak przeprowadzony zabieg jest:

  • Szybki – zastosowanie lasera pozwala na usunięcie kurzajki nawet w kilka minut.
  • Skuteczny – laser gwarantuje trwałe usunięcie zmian chorobowych już po jednym zabiegu.
  • Precyzyjny – laser oddziałuje wyłącznie na zmienioną chorobowo skórę.
  • Bezbolesny – znieczulenie miejscowe zapewnia komfort w trakcie zabiegu.
  • Bezpieczny – po zabiegu nie pozostają blizny, a ślady szybko się goją.

Metoda laserowa jest bezinwazyjna, nie uszkadza skóry i nie pozostawia śladów. Podczas zabiegu nie są zakładane szwy, nie dochodzi również do krwawienia, co eliminuje ryzyko zakażenia. Nic więc dziwnego, że obecnie technika ta cieszy się coraz większą popularnością i stanowi poważną konkurencję dla tradycyjnych sposobów walki z brodawkami, takich jak wymrażanie i stosowanie maści.

Po zabiegu

Do zalet laserowego usuwania kurzajek należy fakt, iż jest on bezbolesny i nie pozostawia blizn, a ślad szybko się goi. Jednakże warto zwrócić szczególną uwagę na fragment skóry, gdzie przeprowadzono zabieg. Przede wszystkim należy powstrzymać się od dotykania, pocierania czy zdrapywania strupka, który utworzy się w miejscu brodawki. Nie powinno się także stosować w tym miejscu środków do makijażu, peelingujących i innych preparatów kosmetycznych. Dzięki temu ślad zagoi się szybko, nie pozostawiając blizny.