14 marca 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci jest schorzeniem nie tylko wstydliwym i nieestetycznym, ale też uciążliwym i trudnym do wyleczenia. Istnieje wiele metod – m.in. tradycyjne i farmakologiczne, jednak nie są one zbyt skuteczne. Terapia trwa dość długo i trzeba się liczyć z nawrotami infekcji. Zupełnie nową jakość leczenia grzybicy przynosi zastosowanie lasera.

Zalety leczenia grzybicy paznokci laserem

Największymi zaletami laserowego leczenia grzybicy są: szybkość oraz wysoka skuteczność, a także prostota zabiegu. Tradycyjna terapia jest długa, a jej skuteczność jest tak naprawdę niewielka – prędzej czy później grzybica wraca, szczególnie jeżeli nie dopilnujemy dokładnego oczyszczenia obuwia, skarpet i ręczników z mikroskopijnych zarodników grzyba. Leczenie doustne jest ciężkie dla wątroby. Maści i lakiery do paznokci muszą być stosowane regularnie, co bywa kłopotliwe.

Zabiegi laserowe to zupełnie inny komfort leczenia. Trwają krótko, są wygodne. Wykorzystanie lasera usuwa konieczność pamiętania o lekach i smarowaniu nóg, a co najważniejsze – jest rzeczywiście skuteczne. Już cztery zabiegi sprawiają, że nowy paznokieć odrasta zdrowy i silny.

Na czym polega leczenie grzybicy laserem?

Jednym z miejsc, gdzie można wykonać zabieg usuwania grzybicy paznokci laserem, jest www.bellazone.pl. Gabinet ten dysponuje laserem neodymowo-jagowym o długości fali  świetlnej 1064 nm. Nie ma lasera penetrującego głębiej. Daje on gwarancję, że nawet głębokie warstwy skóry zostaną uleczone z ukrytej w nich infekcji grzybiczej. Jest to obecnie najszybszy, a zarazem najbezpieczniejszy laser dostępny na rynku.

Zabieg leczenia grzybicy polega na naświetlaniu płytki paznokcia i okolic. Jest to bardzo proste, szybkie, zupełnie bezbolesne. Leczenie grzybicy paznokci laserem nie ma żadnych skutków ubocznych. Z punktu widzenia skuteczności zabiegów najlepiej jest wykonać ich około pięciu co 3–4 dni, jednak ustalenie dokładnej liczba i częstotliwości powinno być poprzedzone oględzinami dermatologa.