22 grudnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Które zabiegi kosmetyki estetycznej najlepiej wykonywać zimą?

Zima nie należy do najprzyjemniejszych pór roku — porywisty wiatr i niskie temperatury z pewnością nie zachęcają do wyjścia z domu. Jednak wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że zima to idealny czas na zabiegi kosmetyczne: zmniejsza się ryzyko uszkodzenia skóry przez promieniowania UV, a mroźna aura sprawia, że obrzęki i zaczerwienienia znikają szybciej.

Jakie zabiegi są najbardziej efektywne zimą?

W ostatnich miesiącach roku warto postawić na peelingi chemiczne. Najbardziej popularnymi kwasami są: glikolowy, migdałowy i salicylowy, jednak warto mieć na uwadze, że kwasy stosowane w salonach kosmetycznych są dużo silniejsze niż te sprzedawane w sklepach do samodzielnego użytku. Musimy także pamiętać, by nie wykonywać tych zabiegów w czasie największych mrozów — skóra jest wtedy wrażliwa na czynniki atmosferyczne. Celem peelingów chemicznych jest usunięcie blizn, przebarwień czy drobnych zmarszczek. Po złuszczeniu, a więc odsłonięciu młodej skóry, będzie ona bardziej wrażliwa niż zazwyczaj. W tym czasie powinniśmy zadbać o dodatkową ochronę, aplikując krem nawilżający i krem z filtrem. Nie wolno nam także zapomnieć o przeciwwskazaniach, są to m.in.: ciąża i karmienie piersią czy podrażniona skóra.

Zamykanie naczynek

Zimą możemy się także rozprawić nie tylko z rozszerzonymi naczynkami, lecz także z tzw. ,,pajączkami”, rumieniem na twarzy czy drobnymi żylakami. Laserowe zamykanie naczynek polega na podgrzaniu krwi w rozszerzonym naczynku do takiej temperatury, która spowoduje obkurczenie się jego ścianek i zamknięcie. Choć zabieg należy powtórzyć kilka razy, przynosi on długotrwałe efekty. Musimy natomiast pamiętać, że skórę po wizycie w gabinecie trzeba chronić przed promieniami słonecznymi przez kilka tygodni. Zima wydaje się więc być idealną porą na pozbycie się tego rodzaju niedoskonałości.

Depilacja laserowa

W okresie zimowym możemy się także umówić na zabieg depilacji laserowej, która jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia. Laser Fotona Nd:YAG wykorzystuje falę o długości 1064, która dociera do najgłębiej położonych mieszków włosowych oraz struktur, które je odżywiają. Zabieg z użyciem tego lasera w Gdyni oferuje klinika medycyny estetycznej Hallmedica. Każdy włosek przechodzi fazę wzrostu w swoim rytmie, dlatego depilację należy powtórzyć 3-4 razy. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu jest opalenizna, dlatego też zima to idealny moment, by rozprawić się z niechcianym owłosieniem.