aparat ortodontyczny
24 marca 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Masz krzywe zęby? Można to zmienić!

Wielu celebrytów afiszuje się ze swoimi pięknymi i nienagannymi uśmiechami. Muszą oni zadbać o swój wygląd, na który składa się coś więcej niż piękny makijaż i nowe ubrania od ekskluzywnych projektantów. Ludziom wydaje się, że jest to niedościgniony wzór, a takie zęby to jedynie wynik drogich operacji i zakładanie licówek. Istnieje jednak inny sposób na to, aby móc cieszyć się prostymi zębami. To aparaty ortodontyczne.

Wstydliwe kompleksy

Każdy z nas ma jakieś kompleksy. Może to być coś niewidocznego, o czym wiemy tylko my. Niektóre jednak są codziennie wystawiane na widok publiczny. Tak jest z krzywymi zębami. Ludzie, mający ten problem, boją się śmiać czy szeroko uśmiechać. U niektórych występuje nawet fobia przed wypowiadaniem się w grupie. Tacy ludzie popadają w paranoję, myśląc, że za każdym razem, kiedy otworzą usta, wszyscy zwrócą uwagę na ich uzębienie. Tymczasem krzywe zęby to nie jest jedynie problem estetyczny. Nie od dziś wiadomo, że wada ortodontyczna może być powodem wielu wad wymowy, ale także różnych problemów zdrowotnych.

Aparat ortodontyczny lekarstwem na krzywe zęby

Taki aparat to sposób, który jest znany w medycynie już od jakiegoś czasu. Ortodoncja, podobnie jak inne działy tej nauki, wciąż się rozwija. Dlatego specjaliści cały czas opracowują nowe techniki i narzędzia, dzięki którym leczenie wad aparatami ortodontycznymi zajmuje coraz mniej czasu. Dodatkowo, jak zapewniają specjaliści z  Dentarama, krzywe uzębienie można leczyć tak naprawdę z każdym wieku. Oczywiście metoda kuracji jest dostosowana do pacjenta. Małym dzieciom zazwyczaj wystarcza profilaktyka czyli ćwiczenia mięśniowe lub proste aparaty. U starszych dzieci najlepiej sprawdzają się aparaty ruchome. Osobom dorosłym, ze względu na wiek oraz świadomość, najczęściej zakładane są aparaty stałe. Trzeba jednak pamiętać, że zęby, na które będą zakładane zamki, nie mogą mieć żadnych ubytków i muszą być odpowiednio przygotowane, czyli wzmocnione poprzez lakierowanie fluorem.

Warto wspomnieć o tym, że jakiś czas temu wkroczyła swojego rodzaju moda na noszenie aparatów. Coraz częściej w mediach widzi się różne znane osobistości, na których zębach można zauważyć zamki ortodontyczne. Jest to dobry zabieg nie tylko po to, aby promować się jako ktoś dbający o swoje zdrowie. Działa to bowiem budująco także na inne osoby, które co prawda wstydzą się swoich zębów, ale myślą, że nosząc aparaty będą jeszcze bardziej wyśmiewane. Niestety nasze społeczeństwo jest nietolerancyjne, a noszenie aparatu i łączące się z tym przemieszczenia zębów mogą być bolesne. To jednak niewielka cena za piękny i zdrowy uśmiech w przyszłości, a co za tym idzie, pozbycie się kompleksu.

Gabinety stomatologiczne Dentarama oferuje usługi w zakresie szeroko pojętej stomatologii. To nie tylko leczenie zębów i uzupełnianie ich braku, ale również zabiegi estetyczne czy właśnie ortodoncja. W dzisiejszych czasach takie miejsca zapewniają kompleksowe zabiegi i duży wybór profesjonalnej oraz doświadczonej kadry lekarzy i specjalistów.