12 lipca 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kredka do oczu – podpowiadamy jak jej NIE używać

Kredka do oczu to najchętniej i najczęściej używany kosmetyk do makijażu oka. Można ją znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety. Dzięki kredce możesz podkreślić kontur oka, powiększyć je, a nawet „otworzyć”. Zdarza się, że efekt jest zupełnie odwrotny od zamierzonego. Z tego tekstu dowiesz się, jakie błędy popełnisz najczęściej przy robieniu makeup’u oka.

Czego nie robić kredką do oczu?

NIEchlujna kreska

Jeśli nie masz czasu na wykonanie perfekcyjnej kreski, to po prostu z niej zrezygnuj. Najważniejsze jest to, abyś się skupiła i nie robiła kreski w pośpiechu. Jeśli pociągniesz ją za szybko, widoczne mogą się stać prześwity pomiędzy kreską a linią rzęs.
Taki wariant jest niedopuszczalny. Koniecznie popraw kreskę i wypełnij przestrzeń między rzęsami. Możesz unieść górną powiekę i namalować kreskę od miejsca jej zakończenia do wewnętrznego kącika oka.

NIErówna kreska

Osoby, które nie mają wprawy, zazwyczaj odrywają kredkę od powieki, co skutkuje tym, że kreska jest nierówna. Nie należy tego robić. Kreskę powinno się malować powoli za jednym ruchem dłoni. Wtedy mamy pewność, że wyjdzie nam równa. Recepta jest jedna – trening czyni mistrza. W wolnej chwili ćwicz malowanie kresek na powiekach.

NIEsymetryczna kreska

Najczęściej zdarza się tak, że nie udaje nam się namalować jednakowej kreski na obu oczach. Jeśli kreska namalowana kredką na jednej powiece jest pochylona pod innym kątem, niż ta na drugiej, optycznie zmienia się kształt oczu, a finalnie symetria twarzy.

NIEestetyczna kreska

Kreska nie może być cienka, gruba, znowu cienka i znowu gruba. Perfekcyjnie narysowana kreska powinna być bardzo cienka w wewnętrznym kąciku i płynnie przechodzić w grubszą poszerzać się aż do zewnętrznego kącika. Na końcu możesz ją podkreślić tak zwaną jaskółką lub pozostawić bez wyciągania poza zewnętrzny kącik.

NIE zmniejszaj sobie oczu

Główna zasada: ciemna kredka do oczu na dolnej powiece jest tylko dla brunetek o dużych, ciemnych oczach. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: pomniejsza oczy. Jeśli chcesz powiększyć oczy, powinnaś narysować kreskę na dolnej powiece i delikatnie rozetrzeć ją patyczkiem kosmetycznym. Jeśli wydaje Ci się, że czarna kreska na górnej i dolnej powiece powiększy Twoje oczy, to jesteś w błędzie. Rzeczywistość jest odwrotna – dokładne obrysowanie oka równa z jego zmniejszeniem i „zamknięciem”.

Jesteś fanką kredek do oczu w kolorze beżowym, białym, szarym i jasnoróżowym? Używaj ich raczej do pomalowania linii wodnej oka. Dzięki temu zabiegowi powiększysz oczy.

NIE postarzaj się

Kreski na górnej powiece to idealny makijaż dla młodych dziewczyn. U dojrzałych kobiet mogą podkreślać drobne zmarszczki w okolicy oczu. Zdecydowanie lepiej będzie, jak zrobisz kreski miękką kredką do oczu i lekko je rozetrzesz za pomocą pędzelka.

Jeśli zdecydowałaś się podkreślić dolną linię rzęs, koniecznie podkreśl i górną. Unikniesz efektu opadającej powieki i smutnego, zmęczonego spojrzenia. Zawsze dolna kreska powinna być znacznie cieńsza niż górna.