wrastający paznokieć
13 stycznia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kostka Arkady jako remedium na wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie u nóg to częsty problem, z którym borykają się osoby w różnym wieku. Towarzyszące temu defektowi dolegliwości bólowe zazwyczaj są bardzo dokuczliwe. Można je jednak skutecznie złagodzić, poddając się profesjonalnemu, nieinwazyjnemu zabiegowi wykonywanemu za pomocą kostki Arkady, czyli specjalistycznego urządzenia pozwalającego na efektywną i bezpieczną obróbkę paznokcia. Dowiedz się więcej na temat tej metody!

Jak przebiega zabieg kostką Arkady?

Zabiegi podologiczne wykonywane przy użyciu kostki Arkady wyróżniają się uniwersalnością zastosowania. Można im z powodzeniem poddawać osoby mające kruche i łamliwe paznokcie, a także pacjentów ze zdiagnozowaną neuropatią oraz grzybicą. Sam zabieg – choć jest bardzo prosty do przeprowadzenia – może być robiony tylko przez specjalistę-podologa w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, takim jak Instytut Kosmetologii IMAGE. W jego trakcie każdy palec potrzebujący korekty z osobna wkłada się do kostki, gdzie zostaje on skutecznie unieruchomiony. Brzegi wrośniętych paznokci zabezpiecza się w taki sposób, aby nie powodowały one bolesnych podrażnień miękkich tkanek skórnych. Narzędzia wprowadzone przez otwory zlokalizowane w kostce Arkady obrabiają płytkę paznokcia w odpowiedni sposób, wykorzystując w tym celu żywicę akrylową. Dzięki prawidłowemu obrobieniu płytki ryzyko jej ponownej deformacji zostaje zredukowane do minimum. Zabiegi kostką Arkady są w pełni bezpieczne dla pacjenta.

Kto może poddać się zabiegowi kostki Arkady?

Obróbka paznokci metodą kostki Arkady to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się problemu wrastających płytek. Tego typu zabieg stanowi doskonałą alternatywę dla operacji chirurgicznych. Zasadniczo nie ma większych przeciwwskazań do skorzystania z tej techniki. Rezygnację z zabiegu korekcyjnego zaleca się jedynie osobom cierpiącym na zanik płytki paznokcia, a także pacjentom ze zmianami nowotworowymi w obrębie skóry palców u nóg.

W większości przypadków już jeden zabieg przy użyciu kostki Arkady przynosi pożądane rezultaty. Nie ma zatem konieczności jego powtarzania. Niekiedy jednak trzeba odbyć kilka wizyt kontrolnych u podologa celem sprawdzenia efektów zabiegu oraz ewentualnego skorygowania drobnych niedoskonałości. Obróbka paznokcia przy użyciu kostki Arkady zwykle około 60 minut. Co istotne, po zabiegu można od razu chodzić, pamiętając jednak o doborze właściwego, idealnie dopasowanego obuwia.