4 stycznia 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Komputery owulacyjne – nowoczesne sposoby zapobiegania ciąży

Jednym ze sposobów antykoncepcji są komputery owulacyjne. To nowoczesne urządzenia elektroniczne, które pomagają kobietom wyznaczyć dni płodne i niepłodne. Ich skuteczność szacuje się na około 99,36 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem, w porównaniu do pozostałych metod zapobiegania ciąży. Co warto o nich wiedzieć?

Na czym polega działanie komputerów owulacyjnych?

Tak jak wspomniano, komputery owulacyjne służą wskazywaniu dni płodnych oraz niepłodnych. Działają w oparciu o obserwację zmian temperatury ciała, wyznaczając moment owulacji i informując, kiedy można współżyć bez ryzyka zajścia w ciążę. Komputery owulacyjne nie tylko chronią przed poczęciem dziecka, ale również – w przypadku starających się o maleństwo – będą mogły im w tym pomóc. Wynik jest bardzo dokładny, dlatego to jedna z najlepszych, chociaż rzadko stosowanych metod antykoncepcji.

Zalety komputerów owulacyjnych

Komputery owulacyjne są przede wszystkim bardzo skuteczne. Z powodzeniem mogą je stosować zarówno kobiety z regularnymi, jak i nieregularnymi cyklami. W obu przypadkach znakomicie się sprawdzą, nie wymagając dużego zdyscyplinowania ani samodzielnej analizy danych. Metoda termiczna wiąże się z koniecznością poznania swojego ciała. Tutaj zaś otrzymujemy gotowy wynik od razu orientując się czy jesteśmy w fazie płodnej cyklu, czy też w fazie niepłodnej. Oprócz tego, zaletą komputerów owulacyjnych jest ich trwałość i – co najważniejsze – brak skutków ubocznych.

W jaki sposób używać komputerów owulacyjnych?

Używanie komputerów owulacyjnych jest bardzo proste. Należy codziennie, zaraz po przebudzeniu, najlepiej o w miarę jednakowej porze, dokonywać pomiarów temperatury. Pomiar trwa około 60 sekund, a na wyświetlaczu pojawia się wynik, wraz z informacją czy są to dni płodne. Urządzenie jest proste w obsłudze i bez problemu posłuży się nim każda kobieta, nawet jeśli wcześniej nie miała do czynienia z tego rodzaju narzędziem.