Zabieg laserem frakcyjnym
25 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 jest jedną z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry i jej regeneracji. Wyróżnia się dużym spektrum działania, ponieważ przy pojedynczym zabiegu działa się na odbudowę kolagenu, wygładzenie skóry, przeprowadza się lifting, pozbywa przebarwień, zmarszczek i nierówności skóry. Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 – charakterystyka i wskazania do zabiegu

Laserowe usuwanie zmarszczek, blizn i rozstępów stanowią najczęstsze zabiegi wykonywane przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Urządzenie to może także zastąpić ciekły azot w trakcie usuwania brodawek i kurzajek, czy też skalpel chirurgiczny do likwidacji wypukłych blizn przerostowych. Laser jest również nieoceniony w walce z oznakami fotostarzenia się skóry – redukuje przebarwienia i ogólne pogorszenie kolorytu. Zabiegi są polecane pacjentom powyżej 30. roku życia w celu uzyskania wyraźnego efektu odmłodzenia. Po serii zabiegów laserem frakcyjnym twarz staje się bardziej napięta i gładsza, a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu. Zabieg pozwala także pozbyć się głębokich i płytkich przebarwień, nierówności w fakturze skóry, czy też blizn potrądzikowych.

Laser frakcyjny CO2 to także propozycja dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, m.in. w formie usuwania wypukłych blizn, brodawek oraz kurzajek. Zabiegi wykorzystujące laser CO2 mogą obejmować całą twarz, przynosząc efekt kompleksowej poprawy wyglądu skóry, jak i przeciwdziałać danemu problemowi. Technologia stosowana przez laser polega na wytwarzaniu w skórze właściwej niewielkich uszkodzeń. Specjalista za pomocą odpowiedniego urządzenia, naświetla wybrany obszar ciała. Rozszczepiona wiązka lasera trafia bezpośrednio do celu, prowadząc do odparowania i koagulacji tkanek. Energia cieplna, którą dostarcza się do głębokich warstw skóry, nie tylko ją uszkadza, ale także aktywuje procesy gojenia, przy okazji wspomagając syntezę kolagenu.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 – efekty i zalety

Leczenie laserem CO2 jest sprawdzoną i bezpieczną metodą usuwania wybranych niedoskonałości skórnych. To jeden z tradycyjnych laserów stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej, a zastosowana w nim technologia posiada niezbędne certyfikaty. Właśnie, dlatego zabiegi laserem frakcyjnym CO2 w Gabinecie Eco Clinic cieszą się takim zainteresowaniem. Pierwsze rezultaty można zauważyć po około 2 tygodniach po zabiegu, a spektakularna poprawa wyglądu skóry następuje po 2 miesiącach.