endermologia
29 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy warto zdecydować się na zabieg endermologii?

Medycyna estetyczna na różne sposoby pomaga kształtować sylwetkę i kontur twarzy. Jej celem jest pozbywanie się problemów estetycznych takich jak na przykład cellulit, opadające powieki, podwójny podbródek i wiele, wiele innych. Jednym z popularnych zabiegów na ciało i twarz jest zabieg endermologii. Na czym polega i kiedy warto się na niego zdecydować?

Co to jest endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który polega na chwilowym zasysaniu tkanki skórnej i podskórnej przy użyciu specjalnego urządzenia. W efekcie dochodzi do pobudzenia metabolizmu komórek i lepszego ukrwienia masowanych miejsc. Usprawnia się też przepływ limfy i przyspiesza się usuwanie nagromadzonych toksyn. Ten nieinwazyjny zabieg można stosować zarówno na twarzy, jak i innych obszarach ciała.

Zabieg endermologii na twarz

Na twarzy zabieg endermologii stosuje z kilku powodów, przede wszystkim, żeby:

  • poprawić kontur twarzy,
  • wyostrzyć rysy,
  • ujędrnić skórę,
  • zmniejszyć opuchliznę lub tzw. worki pod oczami,
  • zniwelować lub spłycić zmarszczki,
  • usunąć podwójny podbródek albo opadające powieki.

Chodzi więc przede wszystkim o cofnięcie symptomów starzenia się skóry. Efektem stosowania endermologii na twarzy jest nie tylko precyzyjne wymodelowanie jej konturu i ujędrnienie skóry, ale też poprawa kolorytu. W efekcie możesz uzyskać promienny, zdrowy wygląd, a swój wiek wizualnie cofniesz nawet o kilka lat. Wszystko to w bezpieczny i nieinwazyjny sposób, bez użycia wypełniaczy i skalpela.

Zarówno zabiegi endermologii na twarz, jak i na ciało w profesjonalny sposób wykonuje Klinika Urody MAESTRIA w Szczecinie.

Endermologia dla pięknego ciała

Prawdziwym problemem dla wielu kobiet jest cellulit. Niekiedy nawet zmiana diety i włączenie ruchu nie wystarczą, żeby całkowicie się go pozbyć. W takim przypadku także endermologia przychodzi z pomocą. Zwykle już po 3 zabiegach widać pierwsze efekty.

Zabiegi stosowane na wybranych partiach ciała pozwalają skutecznie pobudzić w nich krążenie, rozbić nagromadzony tłuszcz oraz ujędrnić i wygładzić skórę. Stosuje się je, żeby pozbyć się cellulitu, wyszczuplić określone partie ciała, poprawić wygląd skóry, ale też pozbyć się obrzęków w przypadku osób, które mają problem z gromadzeniem się wody w organizmie.

Zabiegi zaleca się też osobom, które zamierzają skorzystać z liposukcji. Dzięki wcześniejszemu rozbiciu tkanki tłuszczowej łatwiej ją później odessać. Endermologia zalecana jest w walce z otyłością, nadwagą, cellulitem, a także jako pomoc w leczeniu oparzeń.