biorezonans terapia medycyna naturalna
11 października 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy warto zdecydować się na biorezonans

Biorezonans jest metodą leczniczą wchodzącą w zakres medycyny niekonwencjonalnej. Wykorzystuje drgania, czyli częstotliwości rezonansowe. Poprzez poddanie ich działaniu organizmu człowieka można wykryć nieprawidłowości zdrowotne i zastosować leczenie również za pomocą drgań. Specjaliści medycyny niekonwencjonalnej polecają tę metodą w terapii wielu różnych schorzeń.

Na czym polega biorezonans?

Biorezonas wykorzystuje fizyczne zjawisko rezonansu, czyli wprowadzenia danego ciała w drgania o odpowiednio dobranej częstotliwości. Każda cząsteczka poddana działaniu urządzenia terapeutycznego wibruje w określony sposób. Dlatego, jak wyjaśnia specjalista z Olive Natural Med, jeśli w ciele są obecne patogeny, alergeny lub pasożyty, można je wykryć – częstotliwość ich drgań będzie inna niż ta, którą wykazuje zdrowa tkanka. Kolejnym etapem jest wprawienie niepożądanych mikroorganizmów w taki rodzaj drgań, aby uległy rozpadowi.

Badanie przy wykorzystaniu tej metody jest przeprowadzane w gabinecie terapeutycznym, Pacjent znajduje się w pozycji siedzącej. Przez ciało przepuszczany jest prąd o bardzo niskim natężeniu i zmiennej częstotliwości. Aby proces wykonywania biorezonansu przebiegał w prawidłowy sposób, badany musi trzymać w rękach metalowe końcówki, które są podpięte do aparatury.

Badanie nie boli, ale może wywoływać nieprzyjemne mrowienie. Jego długość jest zależna od oczekiwanych efektów diagnostycznych lub terapeutycznych i może wynosić do dwóch godzin, zwykle jednak trwa krócej. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej metody, najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie centrum medycyny niekonwencjonalnej.

Na co może pomóc biorezonans?

Lekarze medycyny konwencjonalnej są sceptyczni wobec efektów, jakie daje ta metoda, jednak wiele osób twierdzi, że uzyskało wymierne rezultaty, takie jak na przykład rzucenie palenia tytoniu. Naturoterapeuci zalecają biorezonans osobom uzależnionym od różnego typu używek, pacjentom zmagającym się z alergią, grzybicą czy zakażeniem pasożytami.

Można stosować terapie drganiami także w przypadku wielu chorób autoimmunologicznych, infekcjach, nieprawidłowościach związanych z hormonami, a także stanach zapalnych i przewlekłych bólach. W ostatnich latach popularne stało się wychodzenie z nałogu nikotynowego za pomocą terapii biorezonansem. Jeśli planujesz poddanie się diagnostyce i leczeniu z wykorzystaniem prądu o niskim natężeniu, zwróć uwagę na przeciwwskazania, takie jak ciąża, choroby nowotworowe oraz wszczepiony rozrusznik serca.