wózek inwalidzki
4 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy warto wypożyczyć wózek inwalidzki?

Wózek inwalidzki jest sprzętem zarówno medycznym, jak i rehabilitacyjnym. Jest niezbędny, aby osoba, która nie może chodzić, mogła samodzielnie się przemieszczać. Jednak nie zawsze istnieje konieczność zakupu wózka inwalidzkiego na własność – czasem jest on potrzebny jedynie na kilka tygodni lub miesięcy. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na wypożyczenie wózka inwalidzkiego?

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego przy krótkoterminowych ograniczeniach

Tymczasowe ograniczenie ruchu i brak możliwości chodzenia mogą przydarzyć się z różnych powodów: wystarczy poważnie złamać nogę, aby samodzielne poruszanie się nawet o kulach było trudne lub wręcz niemożliwe. Również operacje przeprowadzane na kończynach dolnych mogą znacznie utrudniać możliwość przemieszczania się. W takich nagłych sytuacjach warto wypożyczyć wózek inwalidzki, który znacznie ułatwi wykonywanie codziennych czynności. Dzięki wózkowi będziemy mogli się przemieszczać przez kilka najbliższych tygodni lub miesięcy, niezbędnych na rekonwalescencję i dojście do siebie.

Wypożyczenie wózka może być również niezbędne, jeśli opiekujemy się osobą starszą. Z powodu wieku lub dolegliwości podeszłego wieku, taka osoba może mieć problem z chodzeniem. Wózek ułatwi wizyty u lekarza, umożliwi także zabranie takiej osoby na dłuższy spacer.

W oczekiwaniu na zakup lub naprawę wózka inwalidzkiego

Niekiedy wiadomo, że dana osoba będzie potrzebowała wózka inwalidzkiego na długi czas. Długoterminowy wynajem może być wówczas nieopłacalny i znacznie lepszy będzie zakup sprzętu na własność. Jednak zakup wózka inwalidzkiego to nie mały koszt, szczególnie jeśli ma to być bardziej zaawansowany sprzęt. Co prawda można ubiegać się o refundację, jednak uzyskanie dofinansowania wymaga dopełnienia formalności, co trwa. Dlatego, jeśli wózek jest potrzebny na już, warto wypożyczyć go na okres, kiedy zostaną dopełnione formalności związane z refundacją lub pojawi się gotówka umożliwiająca zakup sprzętu. Wysokiej jakości, sprawdzony sprzęt rehabilitacyjny, w tym wózki inwalidzkie, oferuje m.in. wypożyczalnia oraz sklep ortopedyczny i rehabilitacyjny Orto-Tech z Warszawy.

Wózek inwalidzki warto również wypożyczyć, aby sprawdzić, czy dany model będzie odpowiedni do codziennego użytkowania – przed jego zakupem. Na wypożyczenie sprzętu dobrze jest się zdecydować także wtedy, kiedy codzienny, osobisty wózek musi zostać oddany do naprawy. Dzięki temu w oczekiwaniu na powrót wózka osoba z niepełnosprawnością będzie mogła nadal samodzielnie się przemieszczać.