kosmetyczka
20 kwietnia 2018

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy warto wybrać się do kosmetyczki?

Dobrze znane przysłowie mówi, że „jak cię widzą, tak cię piszą” – nasz wygląd zewnętrzny to jedna z naszych najważniejszych wizytówek, jeśli nie zrobimy na kimś dobrego wrażenia już na pierwszy rzut oka, szanse na to, że uda nam się nadrobić takie straty, są dość niskie. To dlatego dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, wykonywane w profesjonalnych salonach. Kiedy warto z nich skorzystać?

Zmora nastolatków

Trądzik młodzieńczy to jedna z głównych przyczyn, dla których wiele młodych dziewcząt – a nierzadko również i chłopców – decyduje się na pierwszą wizytę u kosmetyczki. Wbrew powszechnemu przekonaniu trądzik można bowiem nie tylko maskować, ale również skutecznie leczyć – wielu specjalistów jest nawet zdania, że powinno się stosować specjalistyczne metody lecznicze. Nieleczony trądzik młodzieńczy może bowiem stać się przyczyną trądziku różowatego – przewlekłego zapalnego schorzenia skóry, na które cierpią osoby dorosłe i które jest dużo trudniejsze w leczeniu. Poza stosowaniem skutecznych zabiegów na skórę dotkniętą trądzikiem, kosmetyczka udziela pacjentowi rad, jak poprzez zmianę pewnych codziennych nawyków można zminimalizować ryzyko zaogniania się zmian skórnych.

Gładka skóra przez cały rok

Innym częstym powodem wizyt u kosmetyczki jest nadmiar owłosienia na ciele. Problem ten jest szczególnie dotkliwy dla kobiet, których włoski na nogach, rękach i w okolicach intymnych są ciemne i bardzo dobrze widoczne. Domowe metody depilacji przynoszą krótkotrwałe efekty, a ponadto sprzyjają podrażnianiu skóry. Alternatywą jest depilacja laserowa.

Prawidłowo wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie podrażnia skóry, a ponadto odznacza się wyjątkową skuteczną – mówi specjalistka gabinetu High-Med. – Skóra pozostaje gładka przez okres nawet roku, po tym czasie można zgłosić się na zabieg utrwalający. Jedynym minusem jest fakt, że nie jest to zabieg dla każdego – jego skuteczność spada w przypadku jasnego owłosienia, nie jest on również zalecany osobom o ciemnej karnacji.

Przed ważnymi wydarzeniami

Zdecydowanie warto wybrać się do kosmetyczki przed ważnymi uroczystościami, takimi jak ślub, czyli najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety. Wachlarz zabiegów kosmetycznych obejmuje również takie, które przynoszą natychmiastowe efekty dla skóry – pozwalają ją wygładzić, rozjaśnić, ujędrnić i pozbawić nieestetycznych przebarwień.

Makijaż permanentny

Zabieg kosmetyczny, który cieszy się sporą popularnością, to wykonanie makijażu permanentnego. Nazwa mówi sama za siebie – makijaż permanentny to makijaż niezmywalny i trwały, pozostający na twarzy przez okres od 3 do 5 lat. Jest to idealne rozwiązanie dla pań, które nie lubią spędzać codziennie rano czasu przed lustrem, a mimo to chcą wyglądać zawsze świeżo i elegancko.