Mezoterapia mikroigłowa
29 listopada 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy stosuje się zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg całkowicie bezpieczny, dość szybki i nieinwazyjny. Chociaż polega na nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub ciała, jest też zupełnie bezbolesny. Dzięki mezoterapii skóra poddawana jest intensywnej regeneracji. Jakie są najważniejsze wskazania do przeprowadzenia zabiegu? Między innymi profilaktyka przeciwstarzeniowa czy likwidacja cellulitu. Na tym lista zaleceń się jednak nie kończy…

Mezoterapia mikroigłowa  i jej efekty

Fachowo na temat mezoterapii mikroigłowej wypowiada się właścicielka Instytutu Urody Casolla. – W trakcie mezoterapii mikroigłowej na skórę oddziałuje fala ultradźwiękowa i bodziec elektroterapeutyczny. W obszarze twarzy lub ciała poddawanego zabiegowi dochodzi do wnikania substancji leczniczych do tkanek podskórnych. Pod wpływem intensywnego, ale krótkiego działania pola elektrycznego następują też zmiany w błonie komórkowej. Wbrew temu, jak brzmi opis zabiegu – cały proces jest bezbolesny i bezpieczny. Nie uszkadza błon komórkowych, tylko wprowadza w nie lecznice preparaty.

Stosowana zarówno na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach dłoni, brzuchu czy pośladkach mezoterapia mikroigłowa, nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Może być przeprowadzona przy każdym rodzaju skóry, nawet jeśli ta jest bardzo wrażliwa. Po zaczerwienieniu i opuchnięciu, które jest widoczne natychmiast po zabiegu, skóra w naturalny sposób zaczyna się regenerować. Zwiększa się jej napięcie, poprawia elastyczność, blizny po trądziku zostają zniwelowane, a drobne zmarszczki zredukowane. Skóra odzyskuje swój młodzieńczy wygląd.

Najlepsze rezultaty osiągniesz, jeśli na mezoterapię mikroigłową zdecydujesz się kilka razy – zaleca się przeprowadzenie około 4 – 6 zabiegów. Serie są konieczne, by cieszyć się widocznymi efektami. Pamiętaj jednak o zachowaniu co najmniej dwutygodniowych odstępów czasu między kolejnymi wizytami w gabinecie.

Wskazania i przeciwskazania do wykonania mezoterapii mikroigłowej

Na zabieg regenerujący skórę możesz zdecydować się w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej. Z jego pomocą skutecznie usuniesz też cellulit, pobudzisz krążenie, wygładzisz blizny i rozstępy, a nawet wymodelujesz sylwetkę.

Pamiętaj jednak o kilku ważnych przeciwskazaniach. Mezoterapia mikroigłowa jest zabroniona w trakcie ciąży i karmienia piersią oraz w przebiegu chorób nowotworowych. Nie należy jej wykonywać w gorączce, stanach niewydolności krążenia, stanach osłabienia organizmu lub po stwierdzeniu alergii na substancje wykorzystywane w trakcie zabiegu.