całodobowy dom opieki
2 grudnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Kiedy można zapisać seniora do całodobowego domu opieki?

Korzystanie ze wsparcia całodobowych domów opieki jest w Polsce coraz bardziej popularne. Liczni seniorzy i ich rodziny decydują się na taki krok, dostrzegając w domach dziennego pobytu wiele zalet. Czy jednak każdy senior może liczyć na bezproblemowe dostanie się do wybranego całodobowego domu opieki? Właśnie o tym opowiemy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas wpisem.

Do jakich seniorów kierowana jest oferta całodobowych domów opieki?

Prywatne domy dziennego pobytu przeznaczone dla osób starszych mogą mieć różne wymagania w zakresie przyjmowania do siebie nowych podopiecznych. Najczęściej jednak tego typu miejsca kierują swoją ofertę do seniorów, którzy potrzebują pomocy przy wykonywaniu codziennych czynności. Co jednak istotne – wybrane całodobowe domy opieki mają nieco rozszerzoną ofertę, a więc kierują swoje usługi do liczniejszej grupy seniorów niż pozostałe placówki tego typu.

Jeśli osoba starsza ma poważniejsze problemy podczas realizowania typowych zadań w ciągu dnia, to bardzo możliwe, że znalezienie odpowiedniej placówki, która specjalizuje się w pomocy takim podopiecznym, może okazać się stosunkowo trudne. Dotyczy to między innymi tych osób, które borykają się z chorobą Alzheimera. Jednym z domów, który gwarantuje profesjonalną prywatną opiekę nad seniorami dotkniętymi utratą pamięci i obniżeniem sprawności umysłowej, jest placówka „Seniorek” w Rudzie Śląskiej. Co ważne, wskazany przez nas dom dziennego pobytu jest jedynym takim na Śląsku. Celem działania domu „Seniorek” jest aktywizacja seniorów i poprawa jakości ich życia.

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia domu dziennego pobytu?

Prywatne całodobowe domy dla seniorów są częstym wyborem licznych osób starszych i ich rodzin z kilku powodów. Takie placówki pomagają swoim podopiecznym nie tylko w codziennym funkcjonowaniu. Dają im też ogromne wsparcie psychologiczne, spędzając z nimi czas i rozmawiając na rozmaite tematy. Co więcej, takie domy jak wspomniany wcześniej dom „Seniorek” z Rudy Śląskiej pomagają swoim pensjonariuszom opóźnić postępy choroby. Oferują osobom starszym możliwość skorzystania z usług wyspecjalizowanej kadry, na którą składają się profesjonalni terapeuci i pielęgniarki. Poza tym zapewniają podopiecznym wygodne pokoje, w których seniorzy mogą poczuć się jak u siebie w domu. Co równie istotne, takie placówki zapewniają osobom starszym nie tylko opiekę. Gwarantują im także liczne atrakcje i wiele możliwości spędzania wolnego czasu.