mężczyzna wybiera okulary
21 lutego 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jakie oprawy okularowe najczęściej wybierają mężczyźni?

Wybór męskich opraw okularowych nierzadko jest prawdziwym wyzwaniem. Może to wynikać z licznych przyczyn, natomiast bardzo często podyktowane jest brakiem sprecyzowania swoich oczekiwań wobec poszukiwanych opraw. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudny może być wybór opraw, dlatego w dzisiejszym tekście podpowiemy, jakie oprawy okularowe są najczęściej wybierane przez mężczyzn. Sprawdź, na jakie modele opraw stawiają panowie.

Jakie oprawy okularowe cieszą się wśród panów największym zainteresowaniem?

Choć wybór męskich opraw okularowych jest naprawdę szeroki, panowie bardzo często decydują się na podobne modele. Oczywiście należy zaznaczyć, że każdy produkt znajduje finalnie swojego odbiorcę, natomiast wybrane oprawy cieszą się wśród mężczyzn większym zainteresowaniem, o czym doskonale wiedzą przedstawiciele optyków, takich jak salon optyczny Katalina z Łomianek.

W zakresie doboru koloru panowie bardzo często stawiają na czerń bądź inne stonowane barwy. Nie bez powodu kolor czarny, brązowy, szary, grafitowy i ciemnozielony przeważają na wystawach opraw okularowych zlokalizowanych w męskich działach salonów optycznych. Wyważenie, klasa, elegancja, stonowanie – właśnie tego poszukuje płeć męska w odwiedzanych przez siebie optykach.

Również w kontekście kształtu męskich opraw okularowych należy wyróżnić faworytów. Zdecydowanie najpopularniejsze są modele prostokątne, o klasycznym kształcie i ze stosunkowo wąską soczewką. Panowie w równej mierze lubią oprawy pełne i oprawy na żyłkę. Nieco rzadziej stawiają na patenty, natomiast z pewnością częściej niż panie. Trochę mniejszym zainteresowaniem cieszą się duże prostokątne oprawy okularowe, natomiast również one znajdują swoich odbiorców. W ostatnich latach do łask wróciły również oprawy okrągłe i pilotki – także one są wybierane przez panów, choć rzadziej niż klasyczne oprawy o prostokątnym kształcie. Najczęściej stawiają na nie młodzi mężczyźni.

Gdzie kupić męskie oprawy okularowe?

Jeżeli poszukujesz męskich opraw okularowych, znajdź taki salon optyczny, który oferuje szeroki asortyment. Na przykład w salonie optycznym Katalina dostępne są oprawy takich marek jak między innymi Huges&Howard, Jean Louis Dumont, Van den Berg, Alter Ego, Weber&Mueller, Maske oraz Prêt-à-porter. Duży wybór daje Ci szersze możliwości. Kiedy już uda Ci się znaleźć odpowiedni salon, pamiętaj o tym, że wybrane przez Ciebie oprawy okularowe powinny być wygodne, o odpowiednim rozmiarze i perfekcyjnie wpisywać się w Twoje preferencje estetyczne.