klamry ortonyksyjne
4 maja 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jakie klamry stosowane są przez podologów w leczeniu wrastającego paznokcia?

Wrastające paznokcie to problem, z którym mierzy się coraz więcej osób. Na szczęście da się zniwelować poprzez zastosowanie klamr ortonyksyjnych. To specjalne narzędzia, które zakłada się na płytkę paznokciową w celu przywrócenia jej optymalnego kształtu i ujednolicenia toru wrastania. Jakie rodzaje takich produktów wyróżnia się na rynku i czym charakteryzują się poszczególne z nich?

Wrastające paznokcie są bardzo uciążliwe  

Wrastający paznokieć to problem nie tyle estetyczny (kosmetyczny), co wręcz zdrowotny. Wiąże się z dużym bólem i nawracającymi stanami zapalnymi, wywoływanym przez twardy, mocno wbijający się w skórę paznokieć.

Skrajne stany obejmują:

  • silne zaczerwienienie wokół palca,
  • krwawienie,
  • opuchliznę po bokach paznokci.

W najgorszym przypadku może dojść nawet do tego, że potrzebna będzie interwencja chirurga. Nie można do tego doprowadzać.

Gdzie zgłaszać się z wrastającym paznokciem?

Z wrastającym paznokciem należy zgłosić się do specjalisty podologa, który na podstawie konsultacji zaleci odpowiednią technikę leczenia.

Jedną z nich jest zastosowanie klamer ortonyksyjnych określonego typu, dostępnych na przykład w Hurtownia Podoestetica. To właśnie w tym miejscu profesjonaliści mogą wyposażyć się w wysokiej jakości komponenty, które przynoszą ulgę wielu pacjentom.

Co ważne, taka terapia z wykorzystaniem klamr jest zazwyczaj bezbolesna dla osoby dotkniętej schorzeniem. Natomiast czas jej trwania uzależniony jest od konkretnego przypadku.

Jakie są popularne rodzaje klamr ortonyksyjnych?

W praktyce podologicznej wykorzystuje się różnego rodzaju klamry ortonyksyjne. Działają one w ten sposób, że systematycznie odginają wrastające części paznokcia, nadając płytce prawidłowy kształt. Tym samym stanowią polecaną metodę korygowania wrastających paznokci.

Oto popularne rodzaje klamr ortonyksyjnych:

  1. Klamry plastikowe. Przezroczyste tworzywo sztuczne przykleja się na powierzchnię paznokcia. Stosowane w najłagodniejszych przypadkach.
  2. Klamry metalowe. Są one zbudowane z wygiętego drucika, który z każdej strony zakończony jest haczykiem. Ten drobny element umożliwia umieszczenie klamry pod płytką paznokcia. Takie klamry najczęściej stosowane są u pacjentów z silnie wrastającymi lub wręcz zawiniętymi paznokciami.
  3. Klamry tytanowe. Do płytki paznokciowe, za pomocą specjalistycznego kompozytu, przytwierdzany jest drut TI NI o ponadprzeciętnej trwałości.

Wspomniane produkty pozwalają przywrócić paznokciom prawidłowy kształt i tor wrastania. Unoszą one paznokieć ku górze, nadając mu właściwą pozycję.