19 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jakie igły wykorzystuje się w mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to nowoczesny zabieg kosmetyczny, który polega na delikatnym nakłuwaniu skóry małymi igłami i dostarczaniu jej substancji leczniczych. To zabieg regenerujący oraz odżywiający. Pomaga uporać się ze zmarszczkami, trądzikiem, a także przebarwieniami. Usuwa też rozstępy, cellulit i zbędną tkankę tłuszczową. Jakie igły wykorzystuje się w przypadku mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa – podstawowe informacje o zabiegu

Mezoterapia igłowa jest przeznaczona dla ludzi w każdym wieku. Preparaty, które stosuje się przy zabiegu nie mogą wywoływać efektów ubocznych, a więc alergii. Muszą być za to łatwe do wprowadzania, rozpuszczalne w wodzie oraz izotoniczne.

Zaleca się, aby przy mezoterapii igłowej nie używać więcej niż trzech preparatów w jednej strzykawce. Strzykawka jest zawsze jednorazowa, nie ma więc obaw o infekcję. Przy zabiegu stosuje się zapobiegawczo maść znieczulającą. Efekty widzialne są już po kilku sesjach.

Rodzaje igieł wykorzystywanych w mezoterapii igłowej

Do podstawowych igieł stosowanych w zabiegu mezoterapii igłowej można zaliczyć:

  • Igły sterylizowane tlenkiem etylenu – służą najczęściej do wstrzykiwania kwasu hialuronowego. W pełni nietoksyczne. Najczęściej ostrzy się je procesie produkcji, aby nakłucia były w pełni bezbolesne,
  • igły techniczne – używa się ich do pobierania produktu,
  • kartridże – akcesorium posiadające kilka igieł. Dzięki używaniu takiego narzędzia w łatwy sposób można wprowadzić pod skórę więcej składników odżywczych. Dodatkową zaletą kartridżów z igłami jest możliwość regulowania ich długości,
  • igły meso-relle – to taki rodzaj igieł, który łagodzi uczucie bólu i krwawienie. Dzięki nim ślady po wkłuciach są zdecydowanie mniejsze. Bardzo często wprowadza się za ich pomocą pod skórę nawet gęste preparaty. Świetnie wypełniają kurze łapki i są idealne do aplikowania kwasu hialuronowego. Ten rodzaj igły wybierany jest w przypadku szyi czy dekoltu.

Oprócz właściwej igły do mezoterapii trzeba umiejętnie dobrać odpowiedni preparat, który ma zostać wstrzyknięty pod skórę. Zarówno igły, jak i koktajle odżywcze używane przy mezoterapii można zakupić w hurtowni BeautyNova. Firma świadczy usługi stacjonarnie w Łodzi i usługi online. Oferuje profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria nie tylko klientom indywidualnym, ale również gabinetom kosmetycznym.

Mezoterapia igłowa to zabieg dla każdego, kto chce ujędrnić swoją skórę lub pozbyć się zbędnego cellulitu. Warto pamiętać jednak o dobraniu właściwej igły i preparatu.