korekcja nosa
29 kwietnia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jakie efekt można uzyskać za pomocą zabiegu korekcji nosa?

Korekcja nosa, fachowo nazywana rhinoplastyką, to zabieg plastyczny, wykonywany w obrębie twarzy. Decydują się na niego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Operacja ta pozwala na modyfikację kształtu nosa zarówno pod względem jego wielkości, jak i kształtu. Zakres korekcji uzależniony jest od oczekiwań pacjenta, a także od wskazań medycznych. Sprawdźmy zatem na czym polega rhinoplastyka i jakie efekty można dzięki tej operacji uzyskać?

Jak przeprowadza się korekcję nosa?

Operacja korekcji nosa jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym z zastosowaniem nacięć wewnątrznosowych. Metoda ta eliminuje jakiekolwiek blizny pooperacyjne. Czasami dla osiągnięcia zakładanego efektu wizualnego, wykonuje się także resekcje podstawy skrzydełek nosa. Celem rhinoplastyki może być zmniejszenie lub powiększenie nosa oraz nadanie mu odpowiedniego kształtu. Wielkość nosa reguluje się poprzez usunięcie bądź dodanie tkanki kostnej lub chrzęstnej.

Operacje rhinoplastyki należy wykonywać wyłącznie w placówkach świadczących usługi medyczne. Jedną z nich jest Prywatny Gabinet Chirurgii Plastycznej dr n. med. Ireneusz Łątkowski w Polanicy-Zdroju. Prócz operacyjnej korekcji nosa, w gabinecie przeprowadzane są także inne zabiegi plastyczne m.in. zabiegi operacyjne powiek, lifting twarzy, odsysanie tkanki tłuszczowej, plastyka powłok brzucha, operacje powiększania i redukcji piersi, zabiegi operacyjne uszu, zabiegi powiększania ust, a także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej.

Co daje operacja korekcji nosa?

Wskazania do przeprowadzenia rhinoplastyki mogą mieć podłoże estetyczne, gdy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu swojego nosa i chce to zmienić. Mogą jednak wynikać także z przesłanek medycznych np. korekcja przegrody nosowej. Zabieg ten przywraca właściwą drożność nosa, a tym samym wpływa na komfort oddychania. Co więcej, zmniejsza częstotliwość infekcji górnych dróg oddechowych, może wyeliminować chrapanie oraz poprawia wentylację zatok nosowych.

W przypadku przesłanek estetycznych zabieg korekcji nosa pozwala na zmianę jego wielkości i kształtu. Zakres tych zmian może obejmować nie tylko zmniejszenie nosa, ale czasami także jego powiększenie. Często wraz ze zmianą wielkości wykonuje się również plastykę małżowin nosowych. Dzięki temu można jeszcze bardziej efektywnie modelować kształt nosa. Warto jednak zaznaczyć, że pełne efekty będą widoczne dopiero po mniej więcej sześciu miesiącach od zabiegu.