akcesoria do urzadzen laserowych salony odnowy biologicznej
9 kwietnia 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jakie akcesoria do urządzeń laserowych sprawdzą się w salonach odnowy biologicznej?

Urządzenia laserowe stały się niemal podstawowym elementem wyposażenia nie tylko w gabinetach lekarskich, ale również salonach kosmetycznych i odnowy biologicznej. Nic dziwnego – ze względu na szeroki wybór akcesoriów mogą być stosowane do różnorakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom akcesoriów do laserów, które sprawdzą się podczas korzystania z tych urządzeń.

 

Okulary ochronne dla personelu i pacjentów

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia w salonach odnowy biologicznej powinny być okulary ochronne, zarówno dla personelu, jak i pacjentów. Szkła w okularach tego typu mają selektywne filtry, które tłumią określone długości fali emitowane przez laser. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stosowania laserów, które emitują fale o długości od 400 do 1400 nm, ponieważ w tym przypadku promieniowanie ogniskuje się na siatkówce, co może doprowadzić do jej uszkodzenia. Jednak nawet przy stosowaniu laserów o innej długości fali warto stosować okulary ochronne, ponieważ światło emitowane przez urządzenie może spowodować uszkodzenie rogówki.

 

Preparaty do zabiegów

Za pomocą laserów takich jak LaseMD lub ULTRA, dostępnych w ofercie dystrybutora laserów medycznych i kosmetycznych LaserProjekt2000, możliwe jest wprowadzanie pod naskórek składników aktywnych i witamin. Do wykonania tego typu zabiegów niezbędny jest sam laser, a także ampułki z kosmeceutykami oraz nakładki na głowicę, dzięki którym przeprowadzenie kuracji jest możliwe nie tylko na twarzy, ale również na owłosionej skórze głowy. Inne preparaty stosowane podczas zabiegów laserowych to m.in. krem węglowy stosowany przy peelingu laserowym, olejki do masażu oraz maski odżywcze i kremy kojące, stosowane po zabiegach do wyciszenia skóry.

 

Dodatkowe wyposażenie laserów i części zamienne

Jedno urządzenie może być stosowane do przeprowadzania wielu różnych zabiegów. Umożliwiają to akcesoria do laserów, m.in. końcówki mikroigłowe, które służą do wykonywania zabiegu radiofrekwencji, czyli bezoperacyjnego liftingu. Optymalne działanie laserów zapewniają także inne akcesoria i części zamienne, takie jak lampy pompujące, membrany do drenażu, końcówki chirurgiczne oraz zabiegowe, światłowody, filtry i maty oraz lustra do rezonatorów. Dzięki temu obsługa lasera jest znacznie prostsza i wygodniejsza, eksploatacja długa i bezawaryjna, a jednocześnie rozszerza się zastosowanie jednego urządzenia. Dlatego każdy gabinet, w którym wykorzystywane są urządzenie laserowe, powinien wyposażyć się w przeznaczone do niego akcesoria dodatkowe.