depilator
12 lipca 2011

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jaki wybrać depilator?

Niemal każda kobieta chce się jak najdłużej cieszyć gładką skórą. Moda na naturalność dawno przeminęła i współczesny kanon estetyki i pięknego kobiecego wyglądu wymaga skóry bez zbędnego owłosienia – zwłaszcza na nogach, w okolicach bikini i pod pachami. Na rynku istnieje wiele produktów, które pozwalają się pozbyć owłosienia.

Jednak metody najtańsze (maszynka lub krem do depilacji) dają krótkotrwały efekt, a następstwem ich używania są coraz szybciej odrastające i mocniejsze włosy. Natomiast metody trwałe (laser czy ciepły wosk), wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych są zazwyczaj drogie i wymagają poświęcenia sporej ilości czasu na pozbycie się owłosienia.

Zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy zbliża się pora dawno planowanego urlopu na plaży, wiele kobiet zastanawia się, jak pozbyć się zbędnego owłosienia na jak najdłużej, nie wydając przy tym sporej ilości pieniędzy. Doskonałym rozwiązaniem jest kupno depilatora – urządzenia nie tylko pozwalającego pozbyć się niechcianych włosków na stosunkowo długi okres (nawet do miesiąca), ale też niedrogie i mogące służyć przez wiele lat.

O skuteczności depilatora decyduje przede wszystkim głowica, w jaką jest wyposażony. Dlatego o tym, jaki depilator wybrać powinna decydować gęstość owłosienia. Depilator wyposażony w głowicę złożoną z pęset wyrywa mniej włosów na raz, natomiast wyposażony w dyski wyrywa więcej włosów przy jednym pociągnięciu – jest szybszy i dokładniejszy. Warto rozważyć kupno depilatora z ruchomą głowicą – będzie usuwał owłosienie jeszcze dokładniej. Rodzaj głowicy jest więc głównym czynnikiem decydującym , który depilator wybrać

Większość kobiet boi się bólu, jaki może sprawić usuwanie owłosienia za pomocą depilatora. Dlatego o tym, jaki kupić depilator, powinna decydować nasza odporność na ból i wrażliwość skóry. Wiele depilatorów ma wbudowane różne rozwiązania pomagające uśmierzyć ból – jak nawiew powietrza czy rolki masujące, niektóre też są przystosowane do przeprowadzania mniej bolesnej depilacji na mokro.

Zanim zdecydujemy, jaki depilator wybrać, warto potrzymać go w dłoni – musi idealnie pasować i nie wyślizgiwać się z niej.

Niektóre depilatory są wyposażone w światełka oświetlające depilowany fragment skóry – takie podświetlenie pozwala na dostrzeżenie nawet najmniejszych włosków. Dlatego warto rozważyć podczas dokonywania decyzji, który depilator wybrać tę jego funkcję – zwłaszcza gdy zależy nam na długotrwałym efekcie depilacji.

Szczególnie te droższe modele depilatorów są wyposażone w funkcję trybu cichego tłumiącego nieprzyjemny hałas wydobywający się podczas działania urządzenia. Jest to ważna funkcja – zwłaszcza jeśli depilacja zajmuje nam sporo czasu, dźwięki przypominające odgłosy kosiarki do trawy mogą naprawdę drażnić uszy.

Na decyzję o tym, jaki kupić depilator składa się więc kilka czynników – rodzaj głowicy, obecność trybu cichego, funkcja podświetlenia oraz najważniejsza kwestia – rozwiązanie minimalizujące uczucie bólu podczas depilacji. Dlatego o tym, jaki depilator wybrać powinny decydować funkcje i akcesoria, w jakie producent wyposażył urządzenie, aby depilacja była dla nas jak najmniej odczuwalna. Bo co nam po depilatorze, który co prawda doskonale usuwa owłosienie, ale nie możemy go używać, bo ból, jaki wywołuje, jest nie do zniesienia?