11 kwietnia 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jaką metodę wybielania zębów wybrać?

Jeśli zdecydowałeś się na wybielanie zębów, to bardzo słusznie. Uśmiech jest uniwersalnym narzędziem komunikacji. Najważniejsze, że jest też wyznacznikiem urody i statusu społecznego. To, jak ma wyglądać, zależy od kultury. W Polsce zdecydowanie zapanowała moda na uśmiech z Hollywood. Jednolicie śnieżnobiałe, równe zęby rozświetlają twarz, która wygląda dzięki temu młodziej. Wybielanie zębów jest coraz popularniejsze. Jaka metoda wybielania najlepsza?

Specjalista stomatolog Renata Michno informuje:

Decydując się na wybielanie, trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Tylko lekarz dentysta dobierze odpowiednią kurację, która zadowoli pacjenta i pozwoli na zachowanie zdrowego pięknego uśmiechu na lata.

Wybielanie zębów – w domu czy w gabinecie?

Zastanawiało Cię kiedyś, skąd wzięła się moda na białe zęby? Jeszcze w czasach czarno-białego kina aktorom nakładano specjalny makijaż, aby lepiej wyglądali na ekranie. Naturalne zęby nie wyglądały najlepiej na pomalowanej na biało twarzy, dlatego zaczęto je wybielać.  Z czasem gwiazdy Hollywood stały się amerykańską arystokrację, a przez to lansowany przez nie śnieżnobiałe zęby utożsamiono z wysokim statusem społecznym. Białe zęby odejmują lat, dodają twarzy świeżości i atrakcyjności. Wszystkim powinno zależeć na zadbanym uzębieniu. Metod wybielania zębów jest obecnie wiele. Możemy je wstępnie podzielić na te domowe i wykonywane w gabinecie. Domowe metody wybielania zachęcają głównie ceną. Są często tańsze od wybielania w gabinecie dentystycznym, jednak nie dają pewnych rezultatów. Głównie, dlatego że sam nie jesteś w stanie ocenić stanu swojego uzębienia, a wybielaniu mogą być poddane wyłącznie zdrowe zęby po profesjonalnym czyszczeniu. Dodatkowo stan szkliwa decyduje o ostatecznym efekcie, dlatego metoda wybielania powinna zostać wybrana po konsultacji ze swoim dentystą.

Metoda nakładkowa u dentysty – na czym polega?

Stomatolog w trakcie wizyty wykona przegląd jamy ustnej. Nawet jeśli Twoje zęby są zdrowe, to być na ich krawędziach mógł nagromadzić się osad i kamień nazębny, który zniweczy efekt wybielania. Dentysta usunie je, wykonując piaskowanie i scaling. Po tych zabiegach Twoje zęby mogą być już wyraźnie rozjaśnione. Następnie bazując na stanie szkliwa i Twoich oczekiwaniach wykona specjalną mieszankę wybielającą, którą będziesz nakładał w domu przez wskazany okres na określony czas (np. codziennie przez 2 tygodnie na dwie godziny dziennie). Stomatolog wykona odlew, a na jego podstawie silikonową nakładkę. To rozwiązanie ma wiele atutów. Wybielanie następuje stopniowo i jest bezpieczne dla szkliwa. Kurację będziesz mógł przerwać, jeśli uznasz rezultat za wystarczający. Niektórym zależy na subtelnym, bardziej naturalnym efekcie. Stopniowo budowany sprawi, że łatwiej Ci będzie do niego przywyknąć. Nie można nie docenić opieki dentystycznej. Zyskujesz pewność, że w trakcie i po zabiegu jesteś pod profesjonalną opieką. Pamiętaj, że najpiękniejszy uśmiech to zdrowe i mocne zęby.