trener personalny
11 sierpnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak zostać profesjonalnym trenerem personalnym?

Sport to twoje drugie imię i chcesz zarażać innych pasją do ćwiczeń? Marzysz o zostaniu trenerem personalnym, aby łączyć pasję z pracą? Możesz zostać instruktorem bez wychodzenia z domu! Pamiętaj tylko, że oprócz wiedzy na temat poprawności wykonywania ćwiczeń, niezbędne są także inne umiejętności. Sprawdź, jak zostać profesjonalnym trenerem personalnym oraz co warto wiedzieć o tym zawodzie.

Kurs na trenera personalnego

Kurs trenera personalnego obejmuje szereg zagadnień, wśród których możemy wyróżnić: pierwszą pomoc i anatomię, w skład której wchodzi wiedza na temat biochemii organizmu, budowy i funkcji hormonów, zagadnienia dotyczące krwi, typów budowy ciała, działania układu mięśniowego, kostno-stawowego oraz innych układów. Wiedza zdobyta podczas kursu trenera personalnego obejmuje także rodzaje treningów (w tym różne metody treningowe: Trening ACT, aerobowy, FBW, split), zagadnienia dotyczące mobilności, motoryczności, core stability i suplementacji.

Jednak kurs to również znajomość cech dobrego trenera – ponieważ jak już wspomnieliśmy, aby zostać trenerem personalnym, nie wystarczy jedynie orientować się w poprawnych technikach ćwiczeń. Aby cieszyć się dużą liczbą podopiecznych, a tym samym zarabiać więcej pieniędzy, trzeba wiedzieć, jak indywidualnie podchodzić do każdego klienta.

Wymagania niezbędne, aby zostać trenerem personalnym

Odpowiedź na pytanie: „jak zostać profesjonalnym trenerem personalnym?” jest dwojaka. Z jednej strony niezbędne jest ukończenie kursu, który zakończy się egzaminem oraz uzyskaniem certyfikatu. Co ważne, kurs na trenera personalnego możesz ukończyć online, np. poprzez platformę e-learningową Centrum Kształcenia Instruktorów. Otrzymujesz wówczas dokładnie takie same uprawnienia, jak po kursie stacjonarnym i możesz legalnie prowadzić treningi i zajęcia!

Po drugie, musisz wiedzieć, jakimi cechami charakteryzuje się dobry trener personalny. Podstawa to szeroka wiedza – zarówno na temat poprawności wykonywania ćwiczeń, jak i żywienia. Nie należy spoczywać na laurach i dobrze jest aktualizować oraz pogłębiać swoje kwalifikacje, np. poprzez ukończenie kursu dietetyka i suplementacja. Dodatkowo należy pamiętać, że klienci liczą na profesjonalizm, pomoc i poświęcony czas, ale również na zwykłą uprzejmość, punktualność oraz rozmowę. Kurs to dopiero początek drogi, która umożliwi ci zostanie profesjonalnym trenerem personalnym. Pamiętaj, że po drugiej stronie jest klient i to od twojego podejścia zależy, czy nie zostanie z tobą na dłużej.