kurs przedłużania rzęs
19 grudnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak zostać profesjonalną stylistką rzęs?

Dobra stylistka rzęs potrafi odmienić wygląd twarzy oraz podkreślić naturalne piękno oczu. Nic więc dziwnego, że zabiegi kosmetyczne upiększające oprawę oczu stają się coraz bardziej popularne. Kobiety pragną na co dzień cieszyć się pięknym oraz urzekającym spojrzeniem. Dlatego też stylistka rzęs to zawód z ogromnym potencjałem. Zastanawiasz się co trzeba zrobić, żeby nią zostać? Przeczytaj, jak stać się prawdziwą specjalistką w tej dziedzinie!

Czym zajmuje się stylistka rzęs?

Jeszcze do niedawna przedłużanie rzęs było luksusową usługą, z której korzystały głównie aktorki i celebrytki. Obecnie stylizacja rzęs jest wśród kobiet niemal tak popularna, jak usługi fryzjerskie. Dlatego też na rynku jest bardzo duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Zawód ten ma wiele zalet, a jedną z nich są na pewno atrakcyjne zarobki. Oczywiście, żeby osiąganie wysokich dochodów było możliwe, usługi muszą być świadczone na najwyższym poziomie.

Stylistka rzęs odpowiedzialna jest głównie za przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs, ale nie są to jej jedyne obowiązki. Wykonuje ona także zabiegi takie jak laminowanie czy lifting rzęs oraz hennę na rzęsy. Dobra stylistka rzęs potrafi także doradzać swoim klientkom, tak by wybrana metoda, jak najlepiej pasowała danej osobie. Wybiera także odpowiednią długość, grubość oraz podkręcenie rzęs adekwatnie do kształtu oka. Dlatego też w tym zawodzie bardzo ważne jest duże poczucie estetyki.

Jak zdobyć konieczne kwalifikacje?

Podstawą pracy stylistki rzęs powinna być na pewno rzetelna edukacja. Dobry kurs przedłużania rzęs obejmuje przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, co daje solidne podstawy do samodzielnej pracy. Profesjonalne przygotowanie zapobiega nabieraniu niewłaściwych nawyków oraz kształtuje poczucie estetyki.

Absolutną podstawą jest kurs przedłużania rzęs metodą 1:1, podczas którego doświadczeni instruktorzy przekazują elementarną wiedzę oraz nadzorują uczestników szkolenia podczas części praktycznej. Program kursu obejmuje nie tylko naukę przedłużania rzęs, ale porusza także takie kwestie, jak BHP stanowiska pracy, czy wskazania i przeciwwskazania do zabiegu.

Co po szkoleniu?

Oczywiście wiedzy w tym obszarze nie zdobywa się jednorazowo. Dlatego też równie ważne jest systematyczne pogłębianie zdobytych kwalifikacji oraz nieustanna praktyka. Profesjonalne kursy strefy „beauty”, zarówno dla osób początkujących, jak i chcących podnieść swoje umiejętności, można zaleźć np. w ofercie Krakowskiej Akademii Kosmetycznej.

Im więcej stylizacji zostanie wykonanych, tym lepsze będą efekty. Każda dobra stylistka rzęs powinna zbudować sobie także bogate portfolio, które obok certyfikatów potwierdzi jej kwalifikacje i przyciągnie nowe klientki.