gęste i zdrowe włosy
1 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak zapuścić gęste i zdrowe włosy?

Zapuszczanie włosów nie musi być wcale trudnym procesem. Pierwszy krok powinno stanowić podcięcie zniszczonych końcówek. Następnie należy uzbroić się w cierpliwość. Prawidłowa dieta ma wpływ na porost gęstych i zdrowych włosów. Przydadzą się również różne suplementy oraz odpowiednie kosmetyki. Jak skutecznie i szybko zapuścić i zagęścić włosy?

Tempo wzrostu włosa

Włosy u człowieka rosną przeciętnie w powolnym tempie. Przeciętnie osiągają 1 cm w ciągu miesiącu, co daje 12 cm rocznie (wszystko zależy do genów, rodzajów włosów). Proces ten można przyspieszyć, przerzucając się na skuteczne sposoby pielęgnacji i zdrowy tryb życia. Jeżeli zależy nam na zapuszczeniu włosów, trzeba zdecydować się na zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy i minerały. Odpowiednie kosmetyki pielęgnujące i odżywiające również mają niebagatelny wpływ na przyspieszenie porostu włosów.

Regularne wizyty u fryzjera

Częste wizyty u fryzjera są obowiązkiem każdej osoby, która stara się o zapuszczenie włosów. Dobry fryzjer powie, z jaką częstotliwością podcinać włosy (w zależności od rodzaju i kondycji włosa). Doradzi też, jaką pielęgnację najlepiej zastosować.

Wcierki, płukanki i inne kosmetyki

Dobór odpowiednich kosmetyków odgrywa olbrzymią rolę w przyspieszeniu porostu włosów. W ostatnich czasach popularność zdobywają naturalne produkty do pielęgnacji włosów. Cechują się one obecnością wyłącznie ekologicznych składników, dzięki czemu wyróżniają się skutecznym działaniem. Sklep internetowy TianDe Center ma w swojej ofercie szampony i odżywki do włosów każdego typu. Azjatyckie kosmetyki zawierają egzotyczne wyciągi ziołowe (m.in. z żeń-szenia i imbiru). Wśród asortymentu znajdują się także naturalne maski do włosów o intensywnym działaniu.

Na porost włosów wpływają różne preparaty ziołowe lub naturalne płukanki. Doskonałym wyborem jest kozieradka, a także płukanka z liści pokrzywy. Siemię lniane, zarówno w formie żelu lub dodatku do codziennej diety, dodatkowo wzmacnia i uelastycznia włosy.

Płukanki i wcierki powinno się stosować około 2 razy w tygodniu. Eksperci polecają używać wcierki przed myciem włosów, natomiast płukanki po tej procedurze.

Olejowanie włosów

Jednym z najistotniejszych etapów pielęgnacji włosów jest olejowanie. W zależności od typu włosa (niska, średnia lub wysoka porowatość) można używać różnych olejów, najczęściej tych dostępnych w drogeriach (w żadnym wypadku nie wolno używać produktów kuchennych, z wyjątkiem oliwy z oliwek). Eksperci polecają szczególnie uniwersalny olej lniany, który wpływa pozytywnie na porost i zagęszczenie struktury włosa.