Manicure
22 lipca 2019

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak zacząć swoją przygodę z manicure?

Moda na fantazyjne paznokcie nie przemija, a to oznacza, że zainteresowanie wykonywaniem profesjonalnego manicure jest coraz większe. Odpowiednie przygotowanie z zakresu stylizacji paznokci możesz wykorzystać wyłącznie dla siebie lub przekuć w lukratywny biznes. Jednak co zrobić, by nauczyć się tej trudnej sztuki i zdobyć praktykę? Dowiedz się, jak zacząć!

Na czym polega stylizacja paznokci?

Czasy, w których kobiety malowały swoje paznokcie w domu lakierem z drogerii, powoli mijają. Dziś coraz więcej pań decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistek, które nazywane są stylistkami paznokci. Niezależnie od tego, czy zechcesz nauczyć się tego fachu wyłącznie na własne potrzeby, czy też chcesz ukierunkować na niego swoją drogę zawodową, powinnaś poznać kilka technik, którymi posługują się współczesne manikiurzystki. Można wśród nich wyróżnić:

  • manicure klasyczny,
  • manicure hybrydowy,
  • stylizację paznokci żelowych lub akrylowych.

Coraz popularniejszy staje się też nail art, czyli tworzenie na płytce paznokcia (naturalnego lub przedłużanego) misternych i nierzadko imponujących wzorów. Jeśli chcesz specjalizować się w tej dziedzinie, będziesz potrzebować jeszcze więcej nauki i przede wszystkim praktyki.

Od czego zacząć naukę manicure?

Niektórym wydaje się, że malowanie paznokci to żadna filozofia i że zawodu stylisty można nauczyć się w domowym zaciszu. Teoretycznie jest to możliwe, jednak usługowe wykonywanie manicure wiąże się z koniecznością przestrzegania wielu standardów i norm – przede wszystkim higienicznych, ale również takich dotyczących obsługi klienta – mówi przedstawicielka placówki Semilac® Akademia – Paulina Pastuszak w Katowicach. Warto wybierać się więc na specjalistyczne kursy, na których można poznać ważne informacje teoretyczne, na przykład dotyczące anatomii paznokcia czy chorób, jak również zdobywa niezbędną praktykę pod okiem doświadczonych przedstawicieli zawodu.

Podstawowy kurs manicure to świetny pomysł dla wszystkich zainteresowanych dziedziną. Jednodniowe szkolenie pozwoli Ci przede wszystkim zorientować się, czy stylizacja paznokci faktycznie jest dla Ciebie. Przeprowadzane pod okiem specjalistów pomoże od początku wyrobić sobie dobre nawyki i nauczy Cię poprawnych technik. To właśnie technika odróżnia zachwycający manicure od przeciętnego, dlatego jest to bardzo ważne.

Po szkoleniu podstawowym można zdecydować się na kolejne. Najpopularniejsze są te dotyczące bezkonkurencyjnej metody hybrydowej. Niektóre z początkujących stylistek chętnie próbują też swoich sił w przedłużaniu paznokci żelem czy akrylem. Nie brakuje także kursów czysto technicznych, np. z zakresu obsługi frezarki czy optymalizacji czasu pracy.

Stylizacja paznokci – czy warto się tego uczyć?

Kariera manikiurzystki jest niewątpliwie ciekawa, a ponadto pozwala na uzyskanie bardzo dobrych dochodów. Warto jednak pamiętać, że stylizacja paznokci wymaga pewnych predyspozycji, a także zaangażowania. Najlepsze stylistki mają za sobą wiele godzin kursów, praktyki i ćwiczeń w domowym zaciszu. Przyda się ponadto pewna ręka, zdolności artystyczne, a także umiejętność szybkiego nawiązywania kontaktów z ludźmi. Nie zapominaj, że specjalistki tej dziedziny spędzają każdego dnia wiele godzin w niewygodnej pozycji, nadwyrężając kręgosłup, ręce czy wzrok. Wbrew pozorom jest to więc praca wymagająca również fizycznie. Potrafi jednak dawać mnóstwo radości i satysfakcji, dlatego wiele stylistek nie zamieniłoby jej na żadną inną.