wypełnianie ust
21 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak wypełniać usta i uniknąć ,,efektu karpia”?

Pojęcie piękna jest subiektywne, dlatego wiele osób decyduje się na poprawianie urody, aby we własnym przekonaniu wyglądać atrakcyjniej. Elementem, na który szczególnie zwracają uwagę kobiety, są usta. W ogólnym przekonaniu powinny być pełne i jędrne, dlatego panie o mniejszych wargach decydują się na ich wypełnianie kwasem hialuronowym. Skutkiem niewłaściwie wykonanego zabiegu może być tzw. efekt karpia. Jak można go uniknąć?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wynika zarówno z coraz łatwiejszego dostępu do takich usług, jak i potrzeb osób, które chcą wyglądać lepiej i być akceptowane przez otoczenie. We współczesnym świecie atrakcyjny wygląd ma znaczenie nie tylko dla osiągnięcia celów w życiu osobistym, ale również zawodowym. Dlatego cechy takie jak szczupła sylwetka, biały uśmiech czy idealne proporcje twarzy są wyjątkowo cenione przez osoby nastawione na sukces.

Pomocą w kreowaniu wyglądu jest np. kwas hialuronowy. Ta naturalna substancja organiczna już dawno została doceniona przez lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną. Za jej pomocą można niwelować zmarszczki, poprawiać owal twarzy, jędrność skóry lub korygować kształt nosa. Kwas hialuronowy jest też wykorzystywany do modelowania i powiększania ust. Odpowiedni efekt uzyskuje się przez wstrzykiwanie tej substancji, która pobudza łączenie włókien kolagenowych i przyczynia się do wiązania cząsteczek wody.

Modelowanie ust bez „efektu karpia”

Powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego wymaga umiejętności i wiedzy medycznej. W przeciwnym razie niewłaściwie wykonany zabieg może przyczynić się do tzw. efektu karpia. Polega on na przerysowaniu kształtu ust, czyli zbyt dużym ich powiększeniu w stosunku do naturalnego konturu. Dopuszczenie do takiej sytuacji tworzy karykaturalną twarz, w której usta przyciągają uwagę nie ze względu na ich piękno. Jak uniknąć tego efektu?

Pierwszym krokiem jest powierzenie wykonania zabiegu specjalistom. Wykonuje go między innymi gabinet ginekologii i medycyny estetycznej w Stargardzie. Istotne jest też określenie zmian, jakie chce się wprowadzić w swoim wyglądzie. Poza powiększeniem ust może to być również ich modelowanie przez podniesienie opadających kącików czy likwidację asymetrii. Punktem wyjścia do wykonania zabiegu zawsze powinien być naturalny kontur ust. Przesadne wypełnianie kwasem doprowadzi do wykroczenia poza proporcje określone przez naturę. Warto pamiętać, że celem zabiegu są kosmetyczne poprawki wyglądu, a nie jego rewolucyjna zmiana.