zagęszczanie włosów
26 września 2020

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak wykonać uzupełnienie włosów?

Czasami włosy mogą przysporzyć nam niezłego bólu głowy. Mowa jednak nie o ich gęstości czy bujności, wręcz przeciwnie. Osoby, które mają rzadkie włosy, przerzedzenia na szczycie głowy lub częściowy brak włosów, np. po nieudanym przeszczepie, poparzeniu czy urazie głowy, mogą stracić przez to pewność siebie. Na szczęście istnieje dla nich alternatywa, jaką jest uzupełnienie włosów – usługa dostępna w coraz większej ilości salonów.

Rekonstrukcja fryzury

Uzupełnienie włosów może odbyć się na kilka sposobów. Jednym z nich jest rekonstrukcja fryzury, czyli niechirurgiczne uzupełnienie włosów. Jest to zabieg polecany osobom, które straciły włosy całkowicie lub mają częściowy ich brak, również w wyniku poparzenia skóry, po nieudanym przeszczepie włosów i skóry, pogryzieniu, urazie głowy i wielu przypadkach losowych. Na rekonstrukcję fryzury decydują się również z przerzedzeniami włosów lub rzadkimi włosami.

W naszym salonie możemy dokonać dowolnej rekonstrukcji fryzury niezależnie od powierzchni ubytku. Jest to metoda bezinwazyjna, która zapewnia duży komfort użytkowania. Wielkość i zarys rekonstrukcji włosów jest dopasowany do potrzeb klientów. Może to być również alternatywa dla przeszczepów, zabieg ten doceniają również osoby, które doznały poparzeń skóry głowy lub poważniejszych urazów – wyjaśnia właścicielka salonu Sukcesjia, Marzena Ziętara.

Systemy zastępujące peruki

U niektórych osób występuje problem, jakim jest przerzedzenie włosów, co w przypadku mężczyzn może prowadzić nawet do całkowitego wyłysienia. Dla nich rozwiązaniem może być zagęszczanie włosów za pomocą systemu zastępującego perukę. Zabieg ten jest polecany także osobom z całkowitym brakiem włosów (łysienie złośliwe, łysienie hormonalne, łysienie łojotokowe, łysienie po leczeniu), zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Czym są owe systemy? Jest to leciutka baza z mikroskóry, monofilamentu, mikrosiateczki. Jej gęstość jest dobierana indywidualnie, a włosy osadzone ręcznie i pojedynczo. Dzięki temu mają one żywotność dłuższą niż peruki z włosów naturalnych. Systemy cechują się nowoczesnymi mocowaniami, które zapewniają bardzo dobrą stabilność na głowie. Polecane są osobom ceniącym wysoką jakość włosów, które są aktywne fizycznie (nie muszą martwić się o komfort fryzury w trakcie uprawiania sportów), ale przede wszystkim w celu upiększającym – dla osób, które nie posiadają własnych włosów, są po chemioterapii lub radioterapii bądź cierpią na różnego typu wyłysienia. Istotny w tej usłudze jest fakt, że gęstość włosów jest dobierana wg pobranych parametrów włosów, takich jak – oprócz gęstości – kolor, grubość, skręt, kierunek osadzenia czy powierzchnię zagęszczenia. Warto dodać, że po wykonaniu zagęszczenia włosów można całkowicie bezpiecznie i komfortowo korzystać z usług fryzjerskich – farbować, pojaśnieć, prostować lub modelować włosy.