maseczka pielęgnacyjna
14 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak wykonać maseczkę na twarzy?

Jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych jest nakładanie maseczki na twarz. Występują ich różne rodzaje. Niektóre z nich mają działanie pielęgnacyjne, odmładzające, a jeszcze inne oczyszczające. Lecz niezależnie od przeznaczenia wykonuje się je w bardzo podobny sposób. Na tę czynność pielęgnacyjną najczęściej decydują się kobiety, choć ostatnimi czasy zainteresowanie tematem wykazują również panowie.

W jakim celu stosuje się maseczki na twarz?

Maseczki na twarz to jeden z najczęstszych rytuałów pielęgnacyjnych. Po zakończonej kąpieli kawałek materiału zakłada się na twarz i czeka. Przez określony czas, do skóry na policzkach oraz czole dostają się składniki, które powodują, że staje się ona jędrniejsza oraz pełniejsza.

W zależności od rodzaju maseczki uzyskanym efektem może być na przykład odmłodzona skóra na twarzy. W ten sposób można się pozbyć również toksyn czy innych niedoskonałości. Wielu użytkowników liczy, że w ten sposób będzie mogło odjąć sobie kilka lat, ponieważ ich skóra będzie wyglądała o wiele młodziej.

Jak wykonuje się maseczkę na twarz?

Przede wszystkim, przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie oczyścić twarz. Warto więc nałożyć maseczkę bezpośrednio po zażytej kąpieli. Tylko w ten sposób można dostarczyć do skóry mikroelementy zawarte w materiale. W przeciwnym razie zatkane pory skutecznie uniemożliwią, dostanie się drobinek do głębszych warstw.

Po oczyszczeniu skóry nakłada się maseczkę na twarz w sposób wskazany przez producenta. Po tym kroku należy odczekać określony czas, aby wszelkie składniki wchłonęły się przez skórę. Długość zabiegu wskazana jest na opakowaniu. Kiedy już nadejdzie moment ściągnięcia maseczki, warto delikatnie przetrzeć twarz, aby nie kleiła się ona do pościeli.

Jakie są rodzaje maseczek na twarz?

W zależności od sposobu wykonania maseczki mogą mieć różny kształt. Jednak najczęściej jest to kawałek materiału z otworami na oczy, nos oraz usta. Maseczki w zależności od przeznaczenia mogą mieć kształt plastrów, które są nakładane pod oczami lub owalu na całą twarz.

TianDe&Kropka swoim klientom oferuje również kremowe maski. Są one przeznaczone dla suchej skóry. Dzięki zawartym w nich składnikom przyczyniają się do nawilżenia twarzy, dzięki czemu odzyska ona dawny blask.