oprawki-dla-dziecka
12 września 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak wybrać oprawki dla dziecka?

Okulary u dzieci to dzisiaj coraz bardziej powszechny widok. Maluchy coraz częściej i coraz dłużej korzystają z tabletów, komputerów i telefonów komórkowych. Ich wzrok dopiero się rozwija, dlatego jeśli wada zostanie wcześnie wykryta, nie jest przesądzone, że będą musiały nosić okulary do końca swojego życia. Dlatego ważne jest, aby je idealnie dopasować i w należyty sposób skorygować wzrok.

Odpowiednie oprawki kluczem do sukcesu

Odpowiednio dobrane oprawki są jednym z kluczowych elementów okularów. Nie mogą powodować dyskomfortu, tym bardziej, że dzieci cały czas biegają i bawią się, nic nie może ich ograniczać. Zbyt ciężkie czy uciskające głowę oprawki będą powodować ich zniecierpliwienie i niechęć do nowego gadżetu – komentuje nasz specjalista z Salonu Optycznego OCulus. Maluchy na pewno nie będą chciały ich nosić. Sprawdzą się tylko lekkie i elastyczne okulary, które dziecko zaakceptuje. Szczególnie popularne w przypadku najmłodszych są kolorowe oprawki.

Na co zwracać uwagę przy odbiorze okularów?

Kiedy odbieramy okulary, dziecko powinno być z nami. Warto poprosić optyka, aby pokazał naszemu szkrabowi, w jaki sposób je wkładać, zdejmować i jak o nie dbać. Najważniejsze, aby nie kłaść okularów na szkłach,  ale zawsze przechowywać  je w etui. Jako rodzice musimy sprawdzić czy okulary nie zsuwają się, nigdzie nie obcierają i nie uciskają. Kiedy pojawią się jakieś wątpliwości bądź zauważymy, że oprawki jednak nie leżą dobrze, trzeba ponownie udać się do specjalisty.