szczotka do wlosow
12 września 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

Nie tylko dieta i szampon wpływają na wygląd Twoich włosów. Bardzo ważny jest także właściwy dobór akcesoriów do czesania. Dobra szczotka sprawi,  że Twoja fryzura będzie doskonale ułożona i nie osłabisz włosów. Dodatkowo, w trakcie szczotkowania, rozprowadzasz naturalne sebum, odżywiające i wzmacniające włosy. Obecnie najmodniejsze są szczotki z naturalnym włosiem i szczotki typu Tangle Teezer. Ułatwiają rozczesywanie, wykonują mikro masaż głowy i mniej niszczą włosy niż standardowe szczotki.

Nie ma szczotki, która będzie idealna do wszystkich rodzajów włosów. Podstawowym kryterium, jakim musisz się stosować przy jej doborze, jest rodzaj i długości Twoich włosów. Źle dobrana szczotka nie tylko gorzej rozczesze włosy, ale także może zniszczyć naturalną strukturę włosa. Zanim kupisz szczotkę, musisz ocenić czy Twoje włosy są delikatne, średnie, grube, czy szorstkie. Innej szczotki będziesz także potrzebować do włosów prostych i kręconych.

Tangle Teezer

Polki coraz częściej zachwycają się szczotkami Tangle Teezer. Pozwalają one bezboleśnie rozczesać splątane włosy, nie wyrywając ich i nie niszcząc struktury. Masują również skórę głowy w trakcie czesania, pobudzając krążenie i wpływając na dotlenienie cebulek włosów. Tangle Teezery są uznawane za bardzo dobre i wszechstronne szczotki, które polecane są osobom z włosami falowanymi lub dzieciom. Więcej informacji o tego typu szczotkach znajdziesz na stronie portalu: kosmetykomania.pl

Czym kierować się, wybierając szczotkę?

Jednym z najważniejszych kryteriów jest przeznaczenie szczotki. Innej szczotki użyjesz do czesania włosów a innej do modelowania. Po drugie, zwróć także uwagę na tworzywo, z jakiego wykonano szczotkę. Kobiety interesujące się pielęgnacją włosów najwyżej cenią sobie te z włosia dzika i Tangle Teezer, później drewniane, a na końcu plastikowe i metalowe.

Kolejnym kryterium jest rodzaj igiełek szczotki, jeśli są ostro zakończone mogą podrażniać skórę głowy. Najgorzej wypadają pod tym względem szczotki metalowe i plastikowe. Po pewnym czasie odpadają z nich kuleczki plastikowe, znajdujące się na igiełkach, i taka ostra igiełka może zranić skórę. Jeśli masz włosy długie i gęste, dobrym wyborem będzie duża płaska pneumatyczna szczotka. Do włosów cienkich i rzadkich polecane są grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami.

O czym pamiętać w trakcie czesania?

Nie tylko szczotka jest ważna, ale także sposób w jaki czeszesz włosy. Unikaj szczotkowania mokrych włosów, ponieważ są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Staraj się najpierw rozczesywać włosy od dołu, w kierunku głowy. Na koniec szczotkuj je z góry na dół. Czesz włosy dwa razy dziennie, rano i wieczorem przynajmniej przez minutę. Dzięki temu, nadasz im odpowiedni blask i objętość. Na koniec nie zapominaj o pielęgnacji szczotki. Musisz regularnie zdejmować z niej włosy i przynajmniej raz w miesiącu umyj ją ciepłą wodą, najlepiej z odrobiną szamponu.