wybielanie zebow
13 marca 2017

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak wybielać zęby w domu?

Historia wybielania zębów jest niemal tak stara jak historia ludzkości. Pierwsze wzmianki o kuracjach mających na celu uzyskanie pięknego, białego uśmiechu sięgają Starożytnego Egiptu. Zabiegi takie były także popularne w Starożytnym Rzymie.

Piękny, biały uśmiech był dowodem dobrego zdrowia i świadczył o pozycji społecznej jego posiadacza. Nie bez znaczenia jest też fakt, że śnieżnobiałe zęby podnoszą także atrakcyjność u płci przeciwnej. Dlatego od wieków ludzie robią wiele by ich zęby prezentowały się jak najlepiej. Czy można to robić w domu? Jest kilka sprawdzonych sposobów, których można spróbować.

Olej kokosowy

Olej pozyskiwany z owoców palmy kokosowej przebojem wdarł się do naszych kuchni. Wielu kucharzy podkreśla jego niebanalny smak i właściwości zdrowotne. Ale olej ten może być także wykorzystywany jako środek pielęgnujący naszą jamę ustną i wybielający zęby. Jego zastosowanie jest banalnie proste. Możemy używać oleju kokosowego jako zamiennika pasty lub przygotować jego roztwór, którym następnie wypłuczemy zęby.

Poza naturalnym wybieleniem zyskamy również zdrowsze zęby. Dostępne są badania mówiące o tym, że regularne stosowanie oleju kokosowego zmniejsza ilość potencjalnych ubytków. Dodatkowym atutem tej metody jest to, że olej kokosowy ma właściwości bakteriobójcze i zapewnia świeży oddech.

Soda i truskawki

To doskonałe połączenie dwóch składników, które uzupełniając się mogą dać bardzo dobry efekt. Soda poza oczywistymi zastosowaniami jest także bardzo skutecznym środkiem, dzięki któremu możemy pozbyć się kamienia lub nalotu. Truskawki natomiast zawierają specjalny enzym zwany kwasem jabłkowym, który pomaga w walce z przebarwieniami.

Zastosowanie jest również bardzo proste. Należy przygotować papkę z truskawki i dodać do niej niewielką ilość sody oczyszczonej. Przygotowaną w ten sposób miksturę należy nałożyć na zęby i odczekać około dwóch minut.

Ocet jabłkowy

Kolejny produkt, który znajduje się w prawie każdym domu i który możemy wykorzystać do uzyskania efektu wybielenia. Wystarczy rozcieńczyć ocet przegotowaną wodą i tak przygotowanym roztworem płukać jamę ustną dwa razy dziennie.

Ocet również działa odkażająco i dzięki jego stosowaniu zlikwidujemy bakterie znajdujące się w jamie ustnej i odświeżymy oddech. Dodatkowym efektem jaki możemy uzyskać jest zmniejszona podatność na sezonowe przeziębienia.

Paski i żele wybielające

Jak wybielić zęby w domu? Naprawdę dobre efekty można uzyskać stosując paski wybielające lub żele wybielające. Zawierają one substancje, które w szybkim czasie przywracają biel naszemu uśmiechowi, gdyż zostały przygotowane w oparciu o najnowsze odkrycia stomatologii.

Dodatkowo paski lub żele wybielające często zawierają składniki chroniące szkliwo, dzięki czemu ich stosownie jest bezpieczne dla zębów. Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, więc łatwo znaleźć jest produkt dopasowany do oczekiwanych efektów lub osobistych preferencji.

Kawa, herbata, wino

Stosowanie kuracji wybielających to jednak tylko część działań jakie należałoby podjąć by cieszyć się perłowym uśmiechem. Stomatolodzy uczulają, że biel naszych zębów w dużej mierze zależy od naszej diety. Należy zatem unikać produktów, które mogą zniweczyć cały trud włożony w wybielanie. Do największych wrogów bieli należą napoje. Jeżeli w naszym codziennym jadłospisie znajduje się duża ilość kawy lub herbaty musimy liczyć się z tym, że nie pozostanie to obojętne dla naszej jamy ustnej.

Źródło: Style White – wybielanie zębów