otylosc
13 grudnia 2016

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak walczyć zdrowo z otyłością?

Nadwaga i otyłość to problemy, które dotyczą coraz większej rzeszy osób w każdym wieku. Statystyki mówią o szybko zwiększającej się liczbie dzieci, które zmagają się z dodatkowymi kilogramami. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Nadwaga przyczynia się do rozwoju wielu śmiertelnych chorób (cukrzyca, miażdżyca i wiele innych). Jak z nią skutecznie walczyć?

Podstawy walki z otyłością

Otyłość może mieć różne podłoże – od psychicznego i hormonalnego począwszy. Nie można jednak udawać, że coraz bardziej siedzący tryb naszego życia, a także przekarmienie i szybka żywność pełna cukru oraz konserwantów nie ma z tym nic wspólnego. Jemy za dużo, a ruszamy się za mało. Bez zmiany tych dwóch fundamentów stylu życia trudno o skuteczne odchudzanie.

Racjonalna dieta i regularny ruch można, oczywiście, wspomagać – czy to terapią u psychodietetyka, który pomoże nam zmienić nastawienie do jedzenia, czy to eliminując schorzenia hormonalne, które utrudniają zrzucenie kilogramów. Najprostszym sposobem wsparcia w odchudzaniu są suplementy diety, które na różne sposoby przyspieszają procesy prowadzące do spalania nadmiaru tłuszczu.

Farmakologiczne wspomaganie odchudzania

Rynek suplementów diety, które mają nam pomóc w zwalczaniu otyłości, jest ogromny. Znajdą się tu zarówno herbatki przyspieszające procesy trawienne (herbaty zielona i czerwona wykazują takie właściwości), preparaty zmniejszające łaknienie, dzięki którym łatwiej kontrolować, ile i co jemy, jak i środki mające nam pomóc w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Warto zaznaczyć, że detoks jest dobrym początkiem odchudzania, ponieważ organizm pozbawiony toksycznych złogów lepiej radzi sobie z wchłanianiem substancji odżywczych i przemianą materii.

Na www.strefalekow.pl znajdziemy ponadto preparaty syntetyczne i naturalne przyspieszające spalanie tłuszczu – zarówno w spoczynku, jak i podczas ćwiczeń aerobowych. Jest to szczególnie ważne dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Środki wspomagające odchudzanie przybierają różne formy. Są to kapsułki, tabletki, płyny, herbatki, a nawet sproszkowane owoce. Jest zatem z czego wybierać. Ważne, aby zachować rozsądek i suplementami jedynie wspomagać odchudzanie, a nie opierać na nich cały proces. Nigdy nie zawadzi także konsultacja z dietetykiem, zwłaszcza jeżeli chcemy przyjmować więcej niż jeden preparat.