ombre
21 grudnia 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak uzyskać zimny odcień ombre na włosach?

Naturalne ombre na włosach można uzyskać tylko w salonie fryzjerskim. Koloryzacja jest efektowna, ale niełatwa w wykonaniu. Fryzjer musi dokonać łagodnego przejścia między bardzo kontrastującymi (ciemne pasma z jasną farbą) kolorami włosów. Jak wygląda i komu pasuje zimny odcień na ciemnych włosach? Jak wykonać taką koloryzację?

Na czym polega ombre?

Ombre jest specjalną koloryzacją, za której pomocą rozjaśnia się końcówki włosów. Ważne jest, by uzyskać mocny kontrast między nasadą a końcem pasm. Zimny odcień musi być szczególnie dobrze widoczny na ciemnych włosach. Włosy są ciemne u nasady, a od połowy pasm zaczynają być jaśniejsze, kończąc się na bardzo jasnych. Fryzjerzy dbają o to, by przejście między kolorami było łagodne i płynne.

Ombre na włosach pasuje do każdego typu urody. Koloryzacja dodaje pasmom objętości i lekkości. Włosy muszą być jednak dość długie (minimum do ramion), by osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Ombre na włosach można wykonać w Łodzi, w Salonie Urody ASPASJA. Oferowane są tutaj usługi zarówno z zakresu fryzjerstwa, jak i kosmetologii. Klienci mogą skorzystać nie tylko ze stylizacji, strzyżenia i koloryzacji, ale też przedłużyć włosy (według różnych metod), wykonać trwałą ondulację i zabiegi pielęgnacyjne owłosienia. Jeśli chodzi o kosmetologię, Salon Urody proponuje różnorodne zabiegi na ciało i stopy, twarz, dłonie.

Jak zrobić ombre na włosach?

Ombre na włosach wykonuje się najczęściej w salonach fryzjerskich (w warunkach domowych uzyskanie dobrego efektu może być trudne). Cała procedura opiera się na podzieleniu włosów na sekcje. Fryzjer zaczyna nakładanie farby od tyłu głowy, a także rozjaśniacza na końcówki włosów do maksymalnie 2/3 ich długości. Musi delikatnie przeciągać farbę ku górze, aby przejście było łagodniejsze. Po nałożeniu rozjaśniania trzeba odczekać jakiś czas (najczęściej wskazany przez producenta). Kolejnym krokiem jest dwukrotne przeciągania farby ku nasadzie włosów – by uzyskać naturalne przejście. Daje to efekt bardzo jasnych końcówek i ciemnych wyższych partii włosów. Po spłukaniu i nałożeniu odżywki trzeba też dodać na włosy toner, który ochłodzi rozjaśnione pasma.

Chłodne ombre na włosach sprawdzi się niezależnie od karnacji i koloru oczu. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej farby bazowej.

Komu pasuje zimny odcień ombre na włosach?

Chłodny odcień pasuje wszystkim osobom, które mają cerę w odcieniu neutralnym. Jedynym odcieniem cery, który będzie źle współgrał z ombre na włosach, jest oliwkowy. Blond pasuje do niebieskich i zielonych oczu. Podkreśla tęczówkę.