dieta z aloesem
9 lipca 2022

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak usunąć toksyny z organizmu? Oczyszczająca dieta aloesowa

Historia aloesu jako rośliny leczniczej utorowała drogę do odkrycia stosowanej dzisiaj medycyny alternatywnej. Szczególne właściwości aloesu znano już w starożytności i do tej pory znajduje uznanie jako naturalny sposób uzupełnienia diety. Detoks z pomocą tej rośliny usprawnia pracę okrężnicy i wątroby, usuwających szkodliwe składniki z organizmu. Jak jeszcze dieta aloesowa wspiera usuwanie toksyn?

Jakie składniki detoksykujące można znaleźć w aloesie?

Aloes jest źródłem wielu minerałów. Zawiera miedź, wapń, chrom, magnez, żelazo, selen, sód, potas, mangan i cynk oraz wiele innych. Te cenne składniki pomagają poprawić szlak metaboliczny enzymów i zwiększają ich aktywność. Dzięki temu produkty przemiany materii są szybciej rozkładane i wydalane z organizmu. Szczególne znaczenie ma wspomagająca trawienie oraz biorąca udział w rozkładzie tłuszczów i cukrów amylaza i lipaza.

W aloesie można znaleźć ponadto witaminy A, C i E, zwalczające wolne rodniki, a także witaminy B1, B2, B3 (niacyna), B6 i cholinę, niezbędne do metabolizmu aminokwasów. Dodatkowo oczyszczanie organizmu usprawnia witamina B12 poprzez udział w produkcji czerwonych krwinek.

Ludzki organizm potrzebuje także polisacharydów, których dostarcza oczyszczająca kuracja aloesowa. To dlatego, że roślina zawiera około 200 tych cennych związków. Działają jak środki przeciwzapalne i mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które pomagają poprawić funkcje układu odpornościowego.

Jakie są korzyści z detoksykacji aloesem?

Kuracja oczyszczająca dietą aloesową działa w naturalny sposób na organizm. Dlatego uważa się ją za jedną z najlepszych metod detoksykacji. Aloes ma właściwości usuwania toksyn z żołądka, nerek, śledziony, wątroby, pęcherza moczowego i okrężnicy. Jednocześnie detoksykacja organizmu pomaga w utracie wagi. Dieta aloesowa wspomaga pracę serca, co również ma związek z oczyszczeniem organizmu. To dlatego, że jednocześnie obniża się poziomu cholesterolu. Uczestniczy w tym związek beta-sitosterol, znajdujący się w roślinie. Właściwości przeciwzapalne rośliny łagodzą objawy spowodowane wieloma schorzeniami. Aloes może zmniejszać ból i stany zapalne.

Zdolność do poprawy trawienia to jedna z korzyści, które docenia większość klientów Aloe Werwa, stosujących dietę. Detoksykujące właściwości rośliny przyczyniają się do działania oczyszczającego. Cały układ trawienny działa dzięki temu lepiej. Ponadto szkodliwe produkty przemiany materii są sprawniej usuwane. To dlatego, że aloes usprawnia zarówno pracę wątroby, jak i nerek.