trymer do brody i wlosow
15 września 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak trymować włosy i brodę?

Zadbany zarost wyróżnia każdego eleganckiego mężczyznę. Aby dokładnie przyciąć włosy, warto użyć urządzenia zwanego trymerem, który pozwoli zapanować nad włoskami. Bezkształtne wąsy i broda naprawdę nie prezentują się dobrze. Trymowanie to technika pozwalająca przyciąć zarówno dłuższy zarost, jak i krótszy tak, by był idealnie równy i pasował do kształtu twarzy.

Czym jest trymer?

W ostatnich latach w modzie męskiej dużą popularność zyskał idealnie zadbany zarost. O brody dbają profesjonalni barberzy, jednak trudno co kilka dni odwiedzać salony, by przycinać włoski. Dlatego warto zaopatrzyć się w profesjonalny trymer. Jest to niewielkie urządzenie przeznaczone do domowej pielęgnacji zarostu. Ten elektroniczny sprzęt  sprawia, że wszystkie włoski mają jednakową długość. Obecnie na rynku dostępne są różne modele pozwalające np. na przycięcie wąsów na wybraną długość od 0,3 do 10 mm. Trymery są bardzo proste w użyciu. Nie zajmują dużo miejsca w kosmetyczce, dzięki czemu można je bez problemu zabrać w podróż.

Jak przyciąć brodę za pomocą trymera?

Przed rozpoczęciem trymowania warto dokładnie umyć zarost i go wysuszyć. W trakcie przycinania włoski nie mogą być mokre, ponieważ wilgoć zmiękcza zarost, co utrudnia dokładne przycinanie. Kolejny krok to rozczesanie brody (jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że splątane włoski nie są równe). Następnie należy unieść brodę grzebieniem i ją nastroszyć. W tym momencie można użyć trymera. W trakcie przycinania sprzęt powinien być prowadzony w różnych kierunkach. W ten sposób uda się skrócić wszystkie włoski. Na początku lepiej ustawić trymer na największą długość, by stopniowo ją zmniejszyć. W ten sposób można łatwo uniknąć błędów, które przestaną być widoczne dopiero wtedy, gdy broda odrośnie.

Wskazówki dotyczące trymowania zarostu

Trymowanie to niezwykle łatwy proces, warto jednak zapoznać się z kilkoma wskazówkami, dzięki którym zarost będzie się dobrze prezentował. Eksperci z firmy Uczesz się specjalizującej się w dystrybucji profesjonalnych akcesoriów fryzjerskich i barberskich podpowiadają, jak trymować brodę:

Na prawidłowe przycinanie brody lepiej mieć trochę czasu. Nie chodzi o to, że cały proces jest czasochłonny, jednak pośpiech jest złym doradcą. Dlatego warto wygospodarować chwilę tylko dla siebie, by nie popełnić żadnego błędu. Strzyżenie zarostu należy rozpocząć od szyi i kierować się w górę (nigdy odwrotnie). Następnie powoli zająć się szczęką, policzkami, by na końcu przyciąć baki. Na szczególną uwagę zasługuje okolica żuchwy. To właśnie tam włoski rosną dość nieregularnie, więc trzeba układać trymer pod różnym kątem i w rozmaitych kierunkach.

Przycinanie wąsów

Cały proces powinien zostać zakończony przycinanie wąsów. Nie można o nich zapomnieć, ponieważ ich nieestetyczny wygląd psuje nawet najbardziej zadbaną brodę. Na początku należy je rozczesać i ułożyć wzdłuż linii ust. W tym wypadku również lepiej rozpocząć od dłuższego trybu, by stopniowo je skracać. Warto zwrócić uwagę na włosy znajdujące się na styku między wąsami i brodą. Czasami mają one tendencję do kręcenia się, dlatego należy je podciąć trochę bardziej, jednak cały czas muszą pasować do reszty zarostu. Po przycięciu brody, warto zastosować specjalne preparaty pielęgnacyjne.