walka z cellulitem
15 listopada 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak szybko i skutecznie zlikwidować cellulit?

Niezależnie od wagi czy postury, cellulit jest problemem, z którym zmaga się wiele kobiet, a także mężczyzn. Złe nawyki żywieniowe, noszenie zbyt ciasnych ubrań czy siedzący tryb życia to jedne z głównych czynników, które przyczyniają się do jego powstawania. Zastanawiasz się, w jaki sposób szybko i skutecznie pozbyć się tak zwanej „skórki pomarańczowej” ze swojego ciała? Sprawdź i zacznij działać natychmiast.

Czym dokładnie jest cellulit?

Cellulit określany jest również potocznie skórką pomarańczową na ciele – ze względu na wygląd, jaki przybiera. Problem ten wiąże się z niewłaściwie rozmieszczoną warstwą tkanki tłuszczowej. Wpływa to bezpośrednio na zmiany, których efektem jest nierówna i pofałdowana skóra. Cellulit najczęściej dotyka takich partii ciała jak:

  • uda,
  • biodra,
  • pośladki.

Specjaliści z takich firm, jak Studio Figura, zauważają, że cellulit jest problemem, który przybiera na sile głównie w okresie zimowym. Wtedy wiele osób zwiększa masę swojego ciała, a aktywność fizyczna ze względu na warunki pogodowe bywa mocno ograniczona. Do tego dochodzi czasem niewłaściwa dieta, która również jest czynnikiem wpływającym bezpośrednio na powstawanie cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu? Dieta, ruch i zabiegi kosmetyczne

Możliwości walki z cellulitem jest wiele. Podstawą jest przede wszystkim dobrze dopasowana dieta bogata w warzywa i owoce oraz aktywność fizyczna. Jednak w celu osiągnięcia szybkiego i widocznego efektu warto zastanowić się nad skorzystaniem z profesjonalnych usług studia urody.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z cellulitem jest drenaż limfatyczny. Jest to rodzaj masażu, którego celem jest uciskanie wybranych partii ciała, dzięki czemu zwiększa się krążenie limfy. Zabieg ten poleca się niezależnie od stadium cellulitu, a prawidłowo wykonany dodatkowo usprawnia metabolizm oraz pobudza układ limfatyczny. Przed jego wykonaniem z pacjentem przeprowadza się wywiad. Drenaż limfatyczny jest niemożliwy do przeprowadzenia w przypadku skóry naczyniowej.

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w walce z cellulitem?

Nowoczesne studia urody wyposażone są obecnie w różnego rodzaju specjalistyczne urządzenia, które w krótkim czasie pozwalają osiągnąć zadowalające efekty i pozbyć się niechcianego cellulitu. Ich wykorzystanie pozwala także na piękne modelowanie sylwetki – w krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku. Rezultaty takich zabiegów bardzo często porównuje się do intensywnych treningów. Co więcej, efekty utrzymują się przez długi czas.