usuwanie zrogowaceń
13 października 2021

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak skutecznie usunąć zrogowacenia na stopach?

Żeby móc pochwalić się nienagannie wyglądającymi stopami, należy o nie odpowiednio zadbać. Nie wystarczy ich tylko codziennie myć. Raz na jakiś czas warto wykonać dodatkowy zabieg, który pozwoli utrzymać stopy w dobrej formie. Przysłużyć się temu może między innymi usunięcie zrogowaceń. Dzięki takiemu zabiegowi skóra będzie gładka oraz delikatna, co pozwoli ubrać sandały bez obaw o uszczypliwe uwagi innych osób.

Jakie zabiegi stosować na stopy?

Stopy są niezwykle wrażliwą częścią ciała. Wynika to z faktu, że przez większość czasu znajdują się w skarpecie oraz bucie. Powoduje to nadmierną potliwość skóry i może sprzyjać rozwojowi między innymi grzybicy. Dlatego warto zadbać o codzienną pielęgnację, która spowoduje, że przez długi czas nie będzie trzeba myśleć o tym problemie.

W celu zadbania o swoje stopy warto wybrać się do podologa. Jest to specjalista właśnie od tej części ciała. W gabinecie przeprowadzane są różne zabiegi. Od tych podstawowych, takich jak usunięcie zrogowaceń, oczyszczanie paznokci czy pozbycie się modzeli lub pęknięć na pięcie, po bardziej zaawansowane. Na końcu wizyty specjalista zaaplikuje na stopy lecznicze preparaty, które pozytywnie wpłyną na skórę oraz paznokcie.

Jak właściwie usunąć zrogowacenie na stopach?

Jednym z najczęstszych zabiegów w gabinecie podologa jest usuwanie zrogowaceń. Przypadłość ta powstaje poprzez niewłaściwą pielęgnację stóp. Przyczynia się do tego brak natłuszczania skóry i niewłaściwa postawa podczas poruszania się w butach (dotyczy to pań i chodzenia w obcasach).

Zabieg usunięcia zrogowaceń nie trwa długo i jest całkowicie bezbolesny. Na początku dezynfekuje się stopę, na której będą przeprowadzane czynności. Na piętach odciski usuwa się za pomocą frezarki. Następnie na stopę nakładany jest specjalny krem na kilkadziesiąt minut. Dodatkowo podolog może miejsce nałożenia preparatu owinąć folią, co pozwoli substancji lepiej się wchłonąć. Po tym czasie skóra jest obmywana oraz opatrywana.

Gdzie wykonać zabieg usunięcia zrogowaceń?

Ze względu na łatwość wykonania zabiegu, można go wykonać samemu w domu. Jednak nie będzie to na tyle efektywne, jak w przypadku udania się do profesjonalisty. Samemu nie będzie się w stanie dokładnie przyjrzeć miejscom powstania zrogowaceń.

Salon Podologia Gozdowska bardzo szybko oraz dokładnie dokona zabiegu, dzięki czemu będzie można cieszyć się efektem przez długi czas. Dokładnie oczyszczone stopy będą się prezentować imponująco.