cellulit
12 lipca 2011

Kategoria:
Zdrowie i uroda

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Większość kobiet narzeka na różne niedostatki swojej urody – za duży nos, pulchne biodra czy nie dość gładka cera są powodem występowania wielu kompleksów i problemów z samoakceptacją. W dużej mierze niedostatki te nie są „zawinione” przez kobiety – przecież nie wybierały sobie same kształtu nosa i nie wywoływały trądziku.

Istnieje jednak pewien mankament urody, który znaczna część z 4/5 kobiet z całego świata cierpiących na ten problem funduje sobie sama. Jest to cellulit – szpecący kobiece uda, pośladki i brzuch (choć zdarza się, że także ramiona i łydki) niemal pod każdą szerokością geograficzną. Cellulit to problem nie znający ani granic państw, ani granic wiekowych – atakuje bez wyjątku wszystkie kobiety, które zaniedbują zdrowy i aktywny styl życia. Cellulit nie jest domeną tylko kobiet z nadwagą – może występować również u bardzo szczupłych osób.

Jeśli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie już jesteś (nie)szczęśliwą posiadaczką skórki pomarańczowej i zastanawiasz się, jak pozbyć się cellulitu, który wygodnie umościł się na Twoich udach i pośladkach. Na szczęście dla Ciebie, istnieją tanie, domowe sposoby na cellulit. Na nieszczęście dla Ciebie – wymagają one regularnego stosowania i żelaznej konsekwencji, a przede wszystkim – cierpliwości. Cellulit na udach czy pośladkach nie zniknie bowiem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – przecież ileś czasu go gromadziłaś i pozwalałaś, aby stale się powiększał. Teraz musisz poświęcić co najmniej tyle samo czasu, aby się go pozbyć.

Jak pozbyć się cellulitu? Przede wszystkim (nawet jeśli jesteś bardzo szczupła) wyrzuć do kosza na śmieci wszystkie słodycze, przetworzoną żywność, czerwone mięso, wysokokaloryczne wędliny i sery żółte. Pamiętaj: od tej pory wszystko, co zawiera dużo cukru i soli jest Twoim wrogiem numer 1. Natomiast wszystko, co zawiera dużo witaminy C i białka to Twój najlepszy przyjaciel – zwłaszcza owoce, warzywa, drób, ryby i niesłodzone przetwory mleczne. Oprócz właściwej diety, niezbędna jest także aktywność fizyczna – te dwie bronie przeciwko cellulitowi wzajemnie się uzupełniają. Ćwiczenia na cellulit będą nieskuteczne bez odpowiedniej diety, a sama dieta, bez stosowania ćwiczeń na cellulit, również nie przyniesie nam wymiernych i długotrwałych efektów.

Tak jak dieta antycellulitowa nie jest szczególnie restrykcyjna, tak i ćwiczenia fizyczne wcale nie muszą być katorżnicze. Wystarczy, że przeznaczysz 30 minut dziennie na spacer, jogging, jazdę na rowerze czy basen, a skórka pomarańczowa zacznie znikać. Nie jest to chyba zbyt wielkie poświęcenie, prawda?

Wśród naturalnych, domowych sposobów na cellulit znajduje się również masowanie i ugniatanie dotkniętych tym problemem miejsc na ciele. Większość z nas nie dysponuje właściwą wiedzą i odpowiednimi technikami masażu, dlatego warto zaopatrzyć się w masażer na cellulit. Posiada on dwie ważne zalety – pomaga uporać się z problemem od zewnątrz – rozbijając nagromadzone pod skórą grudki tłuszczu i zwiększa wchłanianie kremu antycellulitowego.

Jeśli obawiasz się, że naturalne sposoby walki z cellulitem mogą być niewystarczające, możesz zastosować tabletki na cellulit. Zwróć uwagę, aby wśród składników tabletek na cellulit znalazły się takie substancje, jak L-karnityna, CLA czy wyciąg z zielonej herbaty.

Nie ma jednej, uniwersalnej rady na rozwiązanie problemu, jak pozbyć się cellulitu. Ważne natomiast, żeby atakować skórkę pomarańczową od wewnątrz (dietą, sportem i suplementami), jak i od zewnątrz (masażami i preparatami). Trzeba też pamiętać, że cellulit lubi powracać – dlatego nie warto niszczyć nawyków wytworzonych podczas kuracji – zwłaszcza tych związanych z prowadzeniem zdrowego i aktywnego stylu życia.